Avustralyalı Senatör’den Stablecoin ve Dijital Yuan’a Yönelik Yasa Tasarısı

avustralyali senatorden stablecoin ve dijital yuana yonelik yasa tasarisiad

Kripto para sektörü hızlı bir şekilde gelişme kaydetmeye devam ederken, düzenleyiciler stablecoin ve dijital yuan özelinde yasa çalışmaları yapıyor. Avustralya Liberal Senatörü Andrew Bragg, bu konu hakkında yasa tasarısı hazırladı.

Avustralyalı Senatör Stablecoin ve Dijital Yuan için Yasa Tasarısı Hazırladı

Avustralya Liberal Senatörü Andrew Bragg, kripto varlık borsalarını, stablecoin’leri ve Çin merkez bankası dijital para birimi dijital yuan’ı kısıtlamayı amaçlayan yeni bir yasa tasarısı yayınladı.

avustralyali senatorden stablecoin ve dijital yuana yonelik yasa tasarisiasd
Avustralya Liberal Senatörü Andrew Bragg

Senatör Bragg, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Avustralya’nın kripto varlıklarla ilgili küresel düzenleme yarışına ayak uydurması gerekiyor. Ayrıca bu konuda parlamentonun yasa reformunu yürütmesi esastır.

Söz konusu yeni yasa tasarısı, kripto varlık borsaları, kripto varlık saklama hizmetleri, stablecoin ihraççıları için lisansların getirilmesinin yanı sıra Avustralya’daki dijital yuan kolaylaştırıcıları için açıklama gereksinimleri için çağrıda bulunuyor.

Ayrıca Senatör Bragg, bu özel yasanın amacının etkili bir düzenleyici çerçeve sağlamanın yanı sıra belirli bankalar tarafından dijital yuan’ın Avustralya’da kullanımını veya kullanılabilirliğini kolaylaştıran bilgilerin rapor edilmesini sağlamak ve ek görevler oluşturmak olduğunu söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.430,61 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
38.332,80 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.271,14 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,45 TL 4,95%
cardanoADA/TRY
7,64 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
38.322,32 TL 0,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,83%
solanaSOL/TRY
427,73 TL 3,26%
Bağlantıyı kopyala