Avustralyalı Senatör Hume: DeFi Büyük Fırsatlar Sunuyor

avustralyali senator hume defi buyuk firsatlar sunuyor

Yeni nesil teknolojiler artık neredeyse tüm dünyanın radarında. Son olarak, Sidney’de düzenlenen Australian Financial Review Super & Wealth Summit etkinliğinde konuşan Avustralyalı senatör Jane Hume, merkezi olmayan finans (DeFi) tarafından sunulan fırsatlara dikkat çekti.

Avustralyalı Senatör, DeFi Hakkında Konuştu

Avustralya’nın başkenti Sidney’de Australian Financial Review Super & Wealth Summit isimli bir etkinlik düzenlendi. Bu etkinlikte senatör Jane Hume da konuşma yaptı. Hume’un konuşması, hükümetin resmi web sitesinde de yayımlandı.

avustralyali senator hume defi buyuk firsatlar sunuyor 2
Avustralyalı Senatör Jane Hume

Senatörün konferanstaki konuşması temel olarak devletin sunduğu emeklilik fonlarıyla ilgili olsa da DeFi hakkında da açıklamalar yapıldı.

Hume, DeFi’nin bir moda olmadığını ve bu teknolojinin yakın zaman içinde ortadan kalmayacağını söyledi. Ayrıca Hume, hem sektörü hem de hükümeti DeFi konusunda ihtiyatlı fakat korkusuz olmaya davet etti. Blockchain teknolojisi tarafından desteklenen DeFi‘nin ilerleyen dönemde çok fazla fırsat sunacağını söyleyen Hume, “Avustralya, bilinmeyenin korkusuyla geride kalmamalı” dedi.

Hume konuşmasında, bu alanda faaliyet gösteren sektör oyuncularını da övdü. Hatırlayacak olursak, Commonwealth Bank, mobil uygulaması üzerinden Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash dahil olmak üzere toplamda 10 kripto varlığın ticaretinin yapılmasına olanak sağlayacağını açıklamıştı. Bu haberle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Jane, DeFi ile ilgili konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“İnsanlar müziklerini ve telefonlarını ayrı cihazlarda bulundurmayı tercih edecekleri için iPhone’un asla çıkmayacağını düşünen kişilerden olmayın. 2001’de Excel’i kullanmak yerine, finansal modellerini hala elle yapan kişi olmayın. 1995’te internetin sadece inekler ve suçlular için bir yer olduğunu ve asla ana akım haline gelmeyeceğini söyleyen kişi olmayın ve e-postanın geçici bir heves olduğunu iddia eden kişi olmayın.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 658.197,58 TL 0,58%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.614,88 TL 1,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.298,44 TL 2,83%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,32%
solana
Solana (SOL) 2.374,22 TL 1,40%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,08%
xrp
XRP (XRP) 11,41 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 426,01 TL 0,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 1,28%
Bağlantıyı kopyala