Avustralya Mali Hizmetler Bakanı: Kripto Paralar Bireylerin Kişisel Tercihidir, Engel Olmayacağım

Abone Ol:google-news
0
21/05/2021

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı, kripto paralar hakkında konuştu. Bakan, kripto para birimlerin bireylerin kişisel tercihleri ve sorumluluklarının bir parçası olduğunu söyledi. 

Avustralya’nın Mali Hizmetler Bakanı Jane Hume, kripto paraları ele aldı. Kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı olan büyüyeceğini söyleyen Hume, Avusturalya hükümetinin kripto para trader’larına engel olacağını söyledi. Bu haftanın başında Menkul Kıymetler Borsaları ve Mali Danışmanlar Derneği’nin yıllık konferasından konuşan Hume şunları söyledi:

“Bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum: kripto para birimi bir moda değil. Önemi artacak bir varlık sınıfıdır. Dogecoin‘e yatırım yapmak istiyorsanız, size engel olmayacağım. Kişisel fırsat ve kişisel sorumluluk aynı madalyonun iki yüzüdür.”

Huma ayrıca TikTok gibi önde gelen sosyal medya platformlarındaki şüpheli finansal tavsiyeler hakkında da konuştu. Hume söz konusu durumun finansal sistemin bir parçası olduğunu söyledi:

“Nokia’yı öne çıkaran TikTok influencer’ı, size yeni yatırım yaptığı gerçekten harika şirket hakkında her şeyi anlatmak isteyen pub’daki adamdan o kadar da farklı değil. Bu mali bir tavsiye değil, ancak taksi şoförlerinin hisse senedi tüyoları vermeye başladığından beri olduğu gibi, finansal sistemin kaçınılmaz bir parçası.”

Hume ayrıca bu tür tavsiyelerinin hayal kırıklığına uğratabileceği ancak diğer taraftan insanların kendi kararlarını vermelerine izin verilmesi gerektiğini düşünüyor. 

Hume’un bu görüşler, birçok hükümetin kripto paralar hakkında görüşleriyle tezatlık oluşturuyor. 

Kaynak: Decrypt

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.025 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 303.659,69 TL 0,56%
ethereum
Ethereum (ETH) 19.888,53 TL 3,76%
tether
Tether (USDT) 8,43 TL 0,38%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.840,30 TL 2,58%
cardano
Cardano (ADA) 12,05 TL 2,87%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,63 TL 1,43%
xrp
XRP (XRP) 7,02 TL 0,72%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,43 TL 0,47%
polkadot
Polkadot (DOT) 171,43 TL 3,10%
uniswap
Uniswap (UNI) 175,31 TL 4,52%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap