Avustralya Mali Hizmetler Bakanı: Kripto Paralar Bireylerin Kişisel Tercihidir, Engel Olmayacağım

avustralya mali hizmetler bakani kripto paralar bireylerin kisisel tercihidir engel olmayacagim

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı, kripto paralar hakkında konuştu. Bakan, kripto para birimlerin bireylerin kişisel tercihleri ve sorumluluklarının bir parçası olduğunu söyledi. 

Avustralya’nın Mali Hizmetler Bakanı Jane Hume, kripto paraları ele aldı. Kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı olan büyüyeceğini söyleyen Hume, Avusturalya hükümetinin kripto para trader’larına engel olacağını söyledi. Bu haftanın başında Menkul Kıymetler Borsaları ve Mali Danışmanlar Derneği’nin yıllık konferasından konuşan Hume şunları söyledi:

“Bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum: kripto para birimi bir moda değil. Önemi artacak bir varlık sınıfıdır. Dogecoin‘e yatırım yapmak istiyorsanız, size engel olmayacağım. Kişisel fırsat ve kişisel sorumluluk aynı madalyonun iki yüzüdür.”

Huma ayrıca TikTok gibi önde gelen sosyal medya platformlarındaki şüpheli finansal tavsiyeler hakkında da konuştu. Hume söz konusu durumun finansal sistemin bir parçası olduğunu söyledi:

“Nokia’yı öne çıkaran TikTok influencer’ı, size yeni yatırım yaptığı gerçekten harika şirket hakkında her şeyi anlatmak isteyen pub’daki adamdan o kadar da farklı değil. Bu mali bir tavsiye değil, ancak taksi şoförlerinin hisse senedi tüyoları vermeye başladığından beri olduğu gibi, finansal sistemin kaçınılmaz bir parçası.”

Hume ayrıca bu tür tavsiyelerinin hayal kırıklığına uğratabileceği ancak diğer taraftan insanların kendi kararlarını vermelerine izin verilmesi gerektiğini düşünüyor. 

Hume’un bu görüşler, birçok hükümetin kripto paralar hakkında görüşleriyle tezatlık oluşturuyor. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 368.037,21 TL 3,01%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.915,17 TL 2,43%
tether
Tether (USDT) 8,59 TL 0,40%
cardano
Cardano (ADA) 18,50 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.166,05 TL 1,45%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 0,25%
solana
Solana (SOL) 1.191,49 TL 4,46%
polkadot
Polkadot (DOT) 250,07 TL 1,73%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,61 TL 0,26%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 0,75%
Copy link
Powered by Social Snap