Avustralya, Kripto Para Odaklı ETF için Düğmeye Bastı

avustralya kripto para odakli etf icin dugmeye basti

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX) yaptığı açıklamada, dijital varlık alanında çalışan küresel şirketler ile ilişki kurabilmek amacıyla BetaShares Crypto Innovators ETF‘yi başlatmaya çok yakın olduğu vurgulandı.

Söz konusu ETF, (CRYP) kodunu kullanarak, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda başka bir ETF’nin temelini oluşturan Bitwise Crypto Industry Innovator Index’i izlemeyi amaçlıyor. 

Ayrıca bu ETF’nin takip ettiği şirketler arasında Coinbase, madencilik şirketi Riot Blockchain ve dünyanın en büyük Bitcoin holdinglerine sahip halka açık şirketi MicroStrategy gibi önde gelen uluslararası borsalar da yer alıyor.

avustralya menkul kiymetler borsasi etf basvurusu yapacak 2

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nın ETF Süreci Uzun Sürebilir

BetaShares CEO’su Alex Vynokur konu hakkında değerlendirmede bulundu. Ayrıca Alex Vynokur; ETF’nin ASX tarafından onaylanmasının çok uzun olabileceğini söyledi. Bununla beraber talebin devamlı olarak arttığını vurguladı. Aynı zamanda Vynokur, firmanın kripto destekli bir ETF yayınlamayı hedeflediğini ekledi.

Avustralya son zamanlarda kripto varlıklara yönelik attığı bu son adımlarda kripto para birimlerine yönelik bakışın değiştiğini gösteriyor. Ayrıca, ABD’den ise henüz beklenen iyi bir haber gelmedi.

Siz, kripto para odaklı ETF kararı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 520.362,58 TL 5,15%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.793,24 TL 5,52%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.294,06 TL 6,90%
cardano
Cardano (ADA) 19,68 TL 3,81%
tether
Tether (USDT) 9,03 TL 0,02%
xrp
XRP (XRP) 10,11 TL 3,70%
solana
Solana (SOL) 1.363,18 TL 3,87%
polkadot
Polkadot (DOT) 370,04 TL 19,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,03 TL 0,20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,13 TL 6,05%
Copy link
Powered by Social Snap