İsralli Dolandırıcıların Hedefi Avustralya!

avustralya kripto konusunda cerceve olusturmayi planliyortgfbh

Kripto para sektörü hızlı gelişme kaydederken sektör dolandırıcıların odağı haline geliyor. Çıkan son haberlere göre; Avustralyalılar İsrail merkezli suç patronları tarafından yönetildiğinden şüphelenilen gelişmiş bir kripto para çağrı merkezi dolandırıcıları ağının birincil hedeflerinden biri olarak belirlendi. 

Ortaya çıkarılan kanıtlara göre Avustralya en çok hedef alınan ülkeler arasında yer alıyor. Bununla beraber baskınlar, on beş kişinin tutuklandığını ve diğerlerinin yanı sıra 1.46 milyon dolarlık kripto para ele geçirildiğini gördü. 

Avustralya, Kripto Dolandırıcılığının Hedefi

Avustralyalıların, İsrail’de en önemlilerinden şüphelenilen gelişmiş bir kripto para birimi yatırım dolandırıcılığı ağında hedef alınan başlıca ülkelerden biri olduğunu ortaya çıkardı. Raporda, bu çağrı merkezlerinden gelen dolandırıcıların sosyal medyadaki reklamları kurbanları cezbetmek ve kazançlı getirilerle umut verici yatırım fırsatları sunmak için kullandıkları iddia ediliyor.

avustralya israil kripto dolandiriciliginin baslica hedefidc

Özel soruşturma şirketleri, Avustralyalıların göreceli zenginlikleri ile federal ve eyalet yetkililerinin soruşturma çabalarının zayıf olduğu iddiası nedeniyle özellikle dolandırıcılar tarafından arandığını söyledi:

Avustralya’nın serveti, eyalet ve federal yetkililerin çevrimiçi yatırım dolandırıcılığını soruşturma konusundaki isteksizliği veya soruşturamamasıyla birleşen uzun geçmişi, ülkeyi dolandırıcılıkların arkasındaki uluslararası suç örgütleri için bir örnek haline getirdi

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.323,51 TL 1,35%
ethereumETH/TRY
33.850,32 TL 1,39%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,68%
bnbBNB/TRY
6.266,39 TL 1,31%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 0,57%
staked-etherSTETH/TRY
33.815,11 TL 1,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,44%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,52%
Bağlantıyı kopyala