bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Avrupa’nın İlk Metaverse ETF’si Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda

avrupanin ilk metaverse etfsi londra menkul kiymetler borsasinda 4

Metaverse kavramının gelişmesi ile beraber bu konuda ETF başvuruları da hız kazanmış durumda. Bu kez Avrupa’nın ilk metaverse temalı borsa yatırım fonu (ETF), Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenen ETC Group Global Metaverse UCITS ETF (METR), Avrupa genelinde satışa sunuldu.

Avrupa’nın İlk Metaverse ETF’si İşlem Görmeye Başladı

Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işleme başlatılan Avrupa’nın ilk metaverse temalı borsa yatırım fonu (ETF) şu anda metaverse endüstrisinde aktif 51 şirketi bünyesinde barındıran Solactive ETC Group Global Metaverse Index’i izleyecek.

avrupanin ilk metaverse etfsi londra menkul kiymetler borsasinda

Söz konusu olan bu şirketler; VR/AR, 3D grafikler, yarı iletkenler, kablosuz iletişim, çevrimiçi oyun, video akışı, NFT’ler dahil blok zinciri teknolojileri ile ilgili bulut ve veri depolama gibi metaverse depolama alanlarında faaliyet gösteriyor.

Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenen ETC Group Global Metaverse UCITS ETF (METR), ayrıca dijital varlığa dayalı menkul kıymetler geliştiren ETC Group ile bağımsız bir UCITS ETF sağlayıcısı olan HANetf arasındaki ikinci tematik ETF işbirliği yaptı.

Son olarak hatırlatmak gerekirse daha önce Hong Kong da Çin özel idari bölgesinin ilk metaverse borsa yatırım fonunu başlatacağını duyurmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala