Avrupa Merkez Bankası’ndan Kripto Para Açıklaması

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla bu hafta Bitcoin’in düşüşü ile birlikte kripto para dünyasında yaşanan haberleri sizler için derledik. Kripto para borsalarındaki kesintiler, Twitter’ın, Elon Musk’ın teklifini onaylanması, Tether’in Sterlin’e sabitlenmiş Stablecoin çıkartması ve daha fazlası Kripto Bülten’de.

Kripto Para Piyasasında Neler Yaşandı?

Amerika Birleşik Devletleri’nin  önde gelen ETF sağlayıcısı ProShares, yatırımcılara Bitcoin’i açığa satma ve fiyatındaki düşüşlerden kar etme fırsatı sunan ülkedeki ilk ETF’i başlattı.

Web siteleri için temel altyapı sağlayan bir şirket olan Cloudflare, 21 Haziran’da bir sorun yaşadı ve ağıyla ilgili yaygın bir kesinti yaşadığını açıkladı.

Uluslararası Ödemeler Bankası BIS’in, 2022 Yıllık Ekonomik Raporunun 42 sayfalık bölümü, küresel para sisteminin geleceği için bir plan oluşturmaya ayrıldı. 

Küresel bir profesyonel hizmetler kuruluşu olan Deloitte ve lider Bitcoin şirketlerinden biri olan NYDIG, Deloitte’in işletmelerinde kripto varlık yeteneklerini artırmaya yardımcı olmak için ortaklık kurdu.

Twitter yönetim kurulu, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifini oybirliği ile onayladı.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, kripto ve DeFi üzerinde daha fazla gözetim gerektiğini, Avrupa Parlamentosu’nda yaptığı açıklamada dile getirdi.

Tether, İngiliz Sterlini’ne sabitlenmiş GBP₮ adında yeni bir stablecoin çıkaracağını duyurdu. 

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.355,76 TL 7,33%
ethereumETH/TRY
29.502,47 TL 10,64%
tetherUSDT/TRY
18,08 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,06 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.158,71 TL 2,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,05%
cardanoADA/TRY
8,34 TL 6,87%
solanaSOL/TRY
663,78 TL 4,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,35%
Bağlantıyı kopyala