bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,753.96 0.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,532.82 0.32%
bnb
BNB (BNB) $ 621.82 3.99%
solana
Solana (SOL) $ 172.41 0.04%
xrp
XRP (XRP) $ 0.608184 0.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.585957 0.09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.199506 1.42%

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu

avrupa merkez bankasi baskani bitcoin btc hakkinda konustu

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Çarşamba günü düzenlenen online bir etkinlikte Bitcoin’in (BTC) düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Bir CoinDesk haberine göre Lagarde, lider kripto para birimi Bitcoin’i “spekülatif bir varlık” olarak tanımladı. Dijital euro çalışmaları hakkında da konuşan Legarde, en fazla beş yıl içinde dijital bir euro projesinin piyasaya sürüleceğini söyledi.

ECB, Facebook destekli Diem (eski adıyla Libra) projesi duyurulduğundan beri dijital para biriminin faydalarını ve risklerini araştırıyordu. Bu son haber ile birlikte, kripto paraları düzenleme çalışmalarının hız kazandığı görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala