Avrupa Bölgesi, Kasım 2022 Enflasyon Oranını Açıkladı

avrupa bolgesi kasim 2022 enflasyon oranini acikladiASDD

Avrupa bölgesi Kasım ayı enflasyon verisi açıkladı. Avrupa bölgesi enflasyon verisi yıllık yüzde 10.1 olarak açıklandı. Aylık oranı ise -0.1 olarak belirlendi. Piyasa beklentisi ise yüzde 10 seviyesindeydi.

Avrupa Bölgesi, Kasım 2022 Enflasyon Oranı: Yüzde 10.1

Bugün gözler Avrupa Bölgesi kasım enflasyon verisine çevrilmişti. Ayrıca birçok ülkede önemli bir sorun hâline gelen yükselen enflasyon, piyasalar üzerindeki baskısını artırmaya devam ediyor.

Son olarak Avrupa bölgesi kasım ayı yıllık enflasyon verisi 10.1 olarak belirlendi. Aylık bazda ise oran yüzde -0.1 olarak açıklandı.

avrupa bolgesi kasim 2022 enflasyon oranini acikladiSDFSGD

Bununla birlikte Mayıs ayı çekirdek tüketici fiyat endeksi beklentileri yüzde 0.5 olarak açıklanırken, mayıs ayı enflasyon beklentisi yüzde 0.8 olarak kaydedilmişti. Avrupa Birliği İstatistik Ofisi (Eurostat) öncü verilerine göre, Euro Bölgesi yıllık enflasyonu Ekim ayında yüzde 10,6’dan Kasım’da yüzde 10’a geriledi. Euro Bölgesi enflasyonunun temel bileşenlerine bakıldığında, Kasım ayında enerji ana harcama grubunda yüksek oranda artış yaşandı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.135,00 TL 1,30%
ethereumETH/TRY
30.909,81 TL 1,52%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,98%
bnbBNB/TRY
6.161,64 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
18,77 TL 0,32%
xrpXRP/TRY
7,57 TL 2,46%
binance-usdBUSD/TRY
18,73 TL 0,53%
cardanoADA/TRY
7,37 TL 2,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 1,76%
matic-networkMATIC/TRY
22,58 TL 2,60%
Bağlantıyı kopyala