Avrupa Bankaları Dijital Tahviller için Blockchain Platformunu Başlattı

blockchain exchange industrial information.1.2

Birçok şirket çalışmalarını blockchain teknolojisine doğru kaydırıyor. Son olarak Avrupa bankaları dijital tahviller için ‘sürdürülebilir’ blockchain platformunu başlattı.

Avrupa Bankaları Dijital Tahviller için Blockchain Platformu Hamlesi

İsveç ve Fransa’dan iki banka, blockchain teknolojisi üzerine kurulu yeni bir dijital tahvil platformunun lansmanını duyurdu. Platform, kurumsal müşterilerin dijital olarak tahvil ihraç etmelerini, ticaret yapmalarını ve takas etmelerini sağlayarak geleneksel yöntemlerden daha verimli ve güvenli bir süreç sağlayacak.

gettyimages 1322421028 abstract image of blockchain formed by binaries and network on a dark background2

Platform, Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) ve Credit Agricole Bank’ın “so|bond” adlı ortak projesidir. 3 Nisan’da yapılan duyuruya göre , blockchain ağı “Proof of Climate awaReness” adlı bir doğrulama protokolü kullanacak. ve çevresel ayak izini en aza indirmek.

Proof of Climate awaReness protokolünün blok zinciri olmayan sistemlerle karşılaştırılabilir bir enerji tüketimi sağladığı ve katılımcı düğümleri altyapılarının çevresel ayak izini iyileştirmeye teşvik ettiği söyleniyor.

Credit Agricole inovasyon ve dijital dönüşüm başkanı Romaric Rolleti, tahvil blok zinciri platformunun bankanın dijital dönüşümü için daha büyük bir planın parçası olduğunu söyledi:

Platformun hem blockchain altyapısına hem de menkul kıymetler piyasasına yenilikçi yaklaşımı, Toplumsal Projemizin merkezinde yer alan yeşil ve sürdürülebilir finansa olan güçlü bağlılıkla birleşiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.215,44 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
38.357,39 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.281,26 TL 0,57%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
10,43 TL 1,00%
staked-etherSTETH/TRY
38.340,48 TL 0,20%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 2,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,82%
matic-networkMATIC/TRY
18,45 TL 0,86%
Bağlantıyı kopyala