Avalanche’den Banff 5 Yükseltmesi

avalancheden banff 5 yukseltmesi

Avalanche geliştiricileri Blockchain ağının Go programlama dilindeki yazılım uygulaması olan AvalancheGo’yu Banff 5’e yükselttiğini açıkladı.

Avalanche Banff 5 Neler Getiriyor?

Avalanche Warp Messaging olarak bilinen Avalanche tabanlı alt ağlar için bir iletişim protokolü sunduğundan, yükseltme Avalanche ağı için kritik bir öneme sahip. Bu yeni yükseltme Avalanche Blockchain ekosistemini geliştiriciler için daha kullanışlı hale getirmek amacıyla alt ağların verileri ve kripto varlıklarını birbirleriyle paylaşmasına izin veriyor.

Söz konusu yükseltmeden önce Avalanche, geliştiricilerin Go ve Rust programlama dillerinde farklı kullanım durumları için özel Blockchain ağları ya da alt ağlar yazmasına hali hazırda izin veriyor. Ancak alt ağlar, şimdiye kadar karmaşık köprü sistemleri kullanılmadan birbiriyle iletişim kuramıyor ve bu nedenle büyük ölçüde birbirlerinden izole kalıyor.

avalancheden banff 5 yukseltmesi 2

Banff 5’in varlıkları ya da verileri farklı alt ağlar arasında aktarmak için alt ağlar arasında “kusursuz yerel iletişim” olarak ifade edilen şeyi etkinleştirmek için Avalanche Warp Messaging ile birlikte geliyor.

Yükseltme, bireysel alt ağ projelerinin kendi köprülerini dağıtma ve yönetme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Avalanche ekibi tarafından yapılan açıklamada, mekanizmanın aynı zamanda token’lerin zincirler arası staking gibi yeni kullanım durumlarına da kapı açma potansiyeline sahip olduğu belirtildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.714,48 TL 1,29%
ethereumETH/TRY
29.571,71 TL 1,12%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.835,86 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,03 TL 1,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 7,59%
matic-networkMATIC/TRY
20,41 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala