bitcoinBTC/TRY
1.587.462,55 TL 1,52%
ethereumETH/TRY
90.342,14 TL 2,25%
tetherUSDT/TRY
30,92 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
11.575,87 TL 5,74%
solanaSOL/TRY
3.231,56 TL 3,15%
xrpXRP/TRY
16,86 TL 3,15%
staked-etherSTETH/TRY
90.312,77 TL 2,19%
usd-coinUSDC/TRY
30,95 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
18,30 TL 5,63%
avalanche-2AVAX/TRY
1.150,66 TL 2,97%

Paylaş

Avalanche Tabanlı Trader Joe’dan, Arbitrum Sinyali

Avalanche Tabanli Trader Joedan Arbitrum Sinyali

Son dönemde sık sık gündeme gelen merkezi borsa krizleri, kullanıcıların merkeziyetsiz borsalara (DEX) olan ilgisini de artırdı. Doğal olarak hem kullanıcı hem de hacim tarafından hızlı bir artış yaşayan DEX‘ler, yeni nesil ürünler ile birlikte kullanıcıları kendi platformlarına çekmek için bir rekabet içerisine girdi. Bu merkeziyetsiz borsalardan biri olan Avalanche merkezli Trader Joe, Ethereum ölçeklendirme çözümü Arbitrum için sinyal verdi.

Avalanche Tabanli Trader Joedan Arbitrum Sinyali 1

Avalanche Tabanlı DEX Trader Joe’dan, Arbitrum Entegrasyonu

Merkeziyetsiz borsalar özellikle son dönemde yaşanan krizler ile birlikte çok daha geniş kullanıcılara ulaşmış durumda. Doğal olarak merkeziyetsiz borsalar arasındaki rekabet de doğru orantılı olarak artıyor. Bu da yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi anlamına geliyor. Son olarak Avalanche tabanlı DEX Trader Joe geliştiricileri yaptığı açıklamada, Arbitrum entegrasyonuna ilişkin önemli sinyaller redi:

“Amacımız, DeFi’nin sınırlarında her zaman küresel düzeyde yenilik yapmaktı. Arbitrum One’a açılacak olan dağıtım, bu küresel genişleme çabasındaki bir sonraki adım niteliğinde”

Son olarak Trader Joe’nun Avalanche’daki en büyük DEX ve borç verme hizmeti olduğunu belirtelim. DEX, Cuma günü itibariyle 95 milyon doların üzerinde değerinde TVL miktarına sahip durumda. Diğer taraftan bu son entegrasyon Trader Joe’nun ayrı bir ağ üzerinde ilk kez konuşlandırılması anlamına geliyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala