bitcoinBTC/TRY
1.075.673,66 TL 0,35%
ethereumETH/TRY
58.488,92 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.603,18 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
17,49 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
28,89 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
1.615,16 TL 1,50%
staked-etherSTETH/TRY
58.449,60 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
10,88 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
2,25 TL 1,54%

Paylaş

Avalanche Summit’te Türk Projeleri ve Amber Group’un Türkiye Hedefleri

Barselona’da gerçekleşen Avalanche Summit 2022 etkinliğinde son gün de geride kalırken küresel olarak birçok önemli isim de konuşama ve sunumlarını tamamladı. Etkinlikle Türkiye’den de birçok isim yer alırken, Amber Group’un Bölgesel Büyüme Lideri Başak Burcu Yiğit de sorularımızı cevapladı. Etkinlikteki Türk katılımcı sayısına değinen Burcu Yiğit, şu ifadelere yer verdi:

“Bu etkinlikten İnanılmaz memnunuz. En çok mutlu eden ise burada çok fazla Türk’ün olması oldu. Burada Türk’ü projeleri ile birlikte görmez bizi de çok gururlandırdı. Umarım Avalanche ekosistemi daha da ileriye gidecek.”

Yakın zamanda 3 milyar dolarlık değer ulaşan Amber Group, kripto konusunda büyük atılımlar yapmaya devam ediyor. Biz de Başak Burcu Yiğit’e Amber Group ile olan macerasını sorduk. Amber Group‘un Türkiye için güzel planları olduğunu belirten Burcu Yiğit, şunları paylaştı:

Avalanche Summitte Türk Projeleri ve Amber Groupun Türkiye Hedefleri2
Amber Group Bölgesel Büyüme Lideri Başak Burcu Yiğit

“Şu anda Whale Fin’in ürünü olan bir Wallet’ımız var. Türkiye’de bu ürünün kullanımını yaymayı planlıyoruz. Birçok sektörel müşteri ve varlık yönetimi kısımlarına da yönlendiren Amber Group, bu noktada kendisini bir kripto bank olarak konumlandırıyor. Türkiye’ye de güzel yatırımlar olacak, şimdilik yavaş yavaş ilerliyoruz.”

Elbette İstanbul Blockchain Women’ın yönetim kurulunda yer alan Burcu Yiğit’e Blockchain Women’ın geleceği hakkında neler planladıklarını sormazsak olmazdı. Yakın zamanda gerçekleştirilen NFT sergisi ile oldukça güzel adımlar attıklarını belirten Burcu Yiğit, şu detaylara yer verdi:

“Geçtiğimiz iki haftada Türkiye’nin ilk tematik NFT ve dijital art sergisini gerçekleştirdik. Sanatçılar ve teknoloji önderleri ile birlikte orada müthiş bir merkez kurduk. Bu organizasyonu daha ileri boyutlara taşımak istiyoruz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala