Avalanche Summit 2022’ye GameFi Damga Vurdu

LAI 1

Blockchain sektöründe yakından takip edilen Avalanche Summit 2022 tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlik süresince birçok proje kendine yer bulurken, en dikkat çeken sektör arasında şüphesiz GameFi yer aldı. Avalanche Blockchain ağı üzerine kurulu birçok oyun, gelecekteki oyuncuları ile buluştu. Oyunlar için özellikle ayrılan panelde, birbirinden eğlenceli birçok oyun sergilendi.

Crabada

Oyunlar için özel panelde yer alan ilk oyun olarak karşımıza Crabada çıktı. Crabada, Hermit-Yengeçlerle dolu bir Denizaltı dünyası temasına sahip Blockhain tabanlı bir oyun. Oyunun Play2Earn yapısı sayesinde Crabada’lar, kripto para kazanmak için yetiştirilebiliyor ve oyunlarda kullanılabiliyorlar.

Oyun için token’a sahip olan Crabada, yerel token olarak CRA’yı kullanıyor. Toplam arzı 1 milyon adet olan CRA‘nin yüzde 13’ü stake ödüllerine ayrılırken, yüzde 30 kadarlık bir kısım oyuncuların para kazanması için ayrılmış durumda.

Axie Infinity’de olduğu gibi oyuncuların 3 Crabada’dan oluşan takım kurarak oyun içi para birimini kazandıkları oyun, oyuncularına oldukça cömert ödüller de vadediyor.

Ascenders

Oyun içi dinamik ve grafikleri ile en dikkat çekici projelerden birisi olan Ascerders, oyuncularına savaş, keşfet ve inşa et mottosuyla keşfedilmeyi bekleyen Avalanche Blockchain ağı tabanlı bir dünya vadediyor.

Oyun içi AGC olarak adlandırılan yerel token’ına sahip olan oyun, yanında GG olarak adlandırılan yardımcı bir token’a da sahip. Bu konuda GG’yi Axie Infinifty‘nin SLP’si ile benzetebiliriz.

2022’nin son çeyreyinde oyun içi arazı satışlarına başlamayı planlayan Ascenders, oyuncuların merakla beklediği oyunlar arasında yerini almışa benziyor.

FOdsAbCXoAAwOfE

Shrapnel

Blockchain tabanlı oyunlarda FPS tarzını isteyen oyunculara hitap eden Shrapnel, NFT‘ler ile silah koleksiyonu yapmaya seven oyuncuları buluşturmayı hedefliyor.

Shrapnel, Unreal Engine 5 üzerine kurulu Web3 savaş oyunu olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ancak projenin öne çıktığı nokta şüphesiz geliştirici ekibinde yatıyor. Öyle ki proje ekibi HALO, Call of Duty, Westworld ve çok daha fazlasına sahip tecrübeli bir takıma sahip.

FOdvo8hXMAsPsot

Castle Crush

Bir diğer Avalache Blockchain ağı üzerine kurulu oyun projesi ise en iyi 10 mobil yayıncıdan biri olan Wildlife Studios’dan geldi.

Oyuncuların rakip kalelere saldırırken kaleler inşa ettikleri ve çok oyunculu bir strateji mobil oyunu olan Castle Crush, Avalanche versiyonunu sundu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.132,97 TL 0,75%
ethereumETH/TRY
38.387,28 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.284,15 TL 0,78%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,43 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
38.359,66 TL 0,28%
cardanoADA/TRY
7,47 TL 3,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,44%
matic-networkMATIC/TRY
18,48 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala