Avalanche, Solana’nın Piyasa Değerini Geride Bıraktı

avalanche solananin piyasa degerini geride birakti

2022 yılı kripto endüstrisi için kötü bir yıl olmuş olsa da bu yıl bazı kripto para birimlerinin yükselişine sahne oldu. Avalanche’nin yerel token’i olan AVAX, Solana’nın yerel token’i olan SOL’u geride bıraktı.

AVAX, SOL’u Geride Bıraktı

Avalanche’nin yerel kripto para birimi olan AVAX, piyasa değeri bakımından Solana’nın yerel kripto para birimi SOL’u geride bıraktı. AVAX’ın piyasa değeri 3.47 milyar dolara ulaşırken, SOL’un piyasa değeri ise 3.43 milyar dolara geriledi.

avalanche solananin piyasa degerini geride birakti 2

Solana son 24 saatte yüzde 5.7 ve geçen hafta yüzde 22.7’lik daha keskin bir düşüş gösterdi. DeGods ve y00ts günler öne Ethereum ve Polygon’a geçme planlarını açıklamasının ardından Solana, en popüler NFT projelerinden ikisini de kaybetmiş oldu.

AVAX’ın piyasa değeri bakımından SOL’u geride bırakmasıyla, kripto para borsası Coinbase’in hisseleri yüzde 8 arttı. Bununla birlikte Galaxy Digital hisseleri yüzde 10 oranında artarken, Robinhood hisseleri de yüzde 5’in üzerinde yükseldi. Son olarak Bitcoin ve Ethereum, son 24 saat içinde sırasıyla yüzde 0.5 ve yüzde 0.1 gibi hafif düşüşler yaşadı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.057,18 TL 1,02%
ethereumETH/TRY
31.085,59 TL 1,57%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.178,39 TL 0,85%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,59 TL 2,20%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,39 TL 2,70%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 1,94%
matic-networkMATIC/TRY
22,96 TL 2,55%
Bağlantıyı kopyala