bitcoinBTC/TRY
1.096.233,36 TL 0,55%
ethereumETH/TRY
58.959,02 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.606,44 TL 0,86%
xrpXRP/TRY
17,53 TL 1,06%
solanaSOL/TRY
1.741,20 TL 1,18%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
58.892,79 TL 0,93%
cardanoADA/TRY
10,94 TL 1,95%
dogecoinDOGE/TRY
2,36 TL 1,12%

Paylaş

Avalanche, Proje Yaratıcıları için 100 Milyon Dolarlık Fon Duyurdu

Avalanche Proje Yaraticilari için 100 Milyon Dolarlik Fon Duyurdu

Avalanche Summit 2022‘nin son günü de geride kalırken, popüler Blockchain ağından yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Son olarak Avalanche Foundation, Web 3.0 sosyal medya platformu Op3n, yaratıcıların Avalanche üzerinde projeler inşa etmeleri için 100 milyon dolarlık bir girişim duyurdu.

Avalanche, Proje Yaratıcıları için 100 Milyon Dolarlık Fon Duyurdu

Avalanche Yaratıcılar için 100 Milyon Dolarlık Fon Duyurdu

Avalanche, ağdaki projeleri başlatmak için 100 milyon dolarlık bir yaratıcı fonla destek oluyor. Yalnızca yeni başlayan sosyal medya platformu Op3n’de erişilebilir olacak olan bu fon, ilk olarak Grimes’ın bir “galaksiler arası çocuk metaverse kitabı” için planları ve Ava Max’in yeni müzik videosu planlarını destekleyecek.

Proje Cuma günü Barselona’daki Avalanch Summit 2022’de video bağlantısı aracılığıyla duyuruldu. Kurucu Jaeson Ma konuyla alakalı olarak verdiği röportajda, bu proje ve şarkıcı Ava Max’in yaklaşan müzik videosu gibi diğerlerinin, yalnızca kendi kendini tanımlayan “web3 WeChat” Op3n’de mevcut olacağını söyledi.

Diğer taraftan Ava Labs başkanı John Wu ise bu girişim için Ethereum ve Bitcoin’in halkın kripto algısına hakim olduğu bir dünyada Avalanche’ın kültürel önbelleğini artırma şansını temsil ettiğini belirtti. Hatırlaranız daha önce de Avalanche Foundation, subnet’lerin büyümesini teşvik etmek için 290 milyon dolarlık bir teşvik açıklamış ve bunlardan ilki oyun projesi DeFi Kingdoms’a verilmişti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala