Avalanche (AVAX), Bir Haftada Yüzde 40 Yükseldi

avalanche avax bir haftada yuzde 40 yukseldi 3

Kendi adını taşıyan akıllı sözleşme platformu Avalanche’ın tokeni AVAX, özellikle son zamanlarda başarılı bir performans sergiliyor. 11:03 TSİ’de AVAX, tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Ayrıca AVAX, geçen 1 hafta içinde yüzde 40 oranında değer kazandı.

avalanche avax bir haftada yuzde 40 yukseldi 2
Kaynak: CoinMarketCap

Avalanche (AVAX), 7 Günde Yüzde 40 Değerlendi

Kripto varlık piyasasında Avalanche (AVAX), ‘Ethereum katili‘ olarak tanınıyor. AVAX’ın piyasaya değeri şimdilerde, son zamanların en popüler meme coini olan Shiba Inu‘yu (SHIB) geride bırakmış durumda. Haberin yazımı sırasında AVAX, dünyanın en değerli kripto varlıkları listesinde 11. sırada konumlanıyor. Ayrıca SHIB’in 24,8 milyar dolarlık piyasa değerine karşılık AVAX’ın 29,5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğunu da söyleyelim.

avalanche avax bir haftada yuzde 40 yukseldi

Son 24 saatte yüzde 15’ten fazla değerlenen AVAX, Dogecoin’i (DOGE) de ilk 10’dan çıkarmaya da çok yaklaşmış durumda.

Peki bu AVAX rallisinin arkasındaki nedenler neler?

Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer, 16 Kasım’da Deloitte ile bir ortaklık kurulduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından AVAX fiyatı da yukarı yönlü hareketini devam ettirdi.

Kasım ayının başlarında Avalanche destekçileri Blizzard isimli yeni bir fonun duyurusu yaptı. Three Arrows Capital, Dragonfly Capital ve CMS Holdings gibi şirketlerin desteğini alan fon 220 milyon dolarlık değere sahip. Ayrıca Tether (USDT) de geçtiğimiz çarşamba günü Avalanche blok zincirini desteklediğini duyurdu.

Tüm bu gelişmelerin AVAX fiyatı üzerinde olumlu etki oluşturduğu düşünülüyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 723.375,98 TL 4,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.026,55 TL 6,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.021,07 TL 3,75%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,28%
solana
Solana (SOL) 2.852,97 TL 9,16%
cardano
Cardano (ADA) 20,98 TL 9,08%
xrp
XRP (XRP) 12,40 TL 5,31%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,44 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 454,58 TL 5,43%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,70 TL 4,04%
Bağlantıyı kopyala