Avalanche, 230 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

avalanche 230 milyon dolarlik yatirim aldi

Dijital varlıklar arasında akıllı sözleşmelerin hakimiyeti günden güne artıyor. Avalanche de sektörün en hızlı akıllı sözleşmelerini sunduğunu iddia eden blok zinciri olmasıyla öne çıkıyor. Son gelen haberlere göre Avalanche, kurumsal yatırımcılara yaptığı bir token satışıyla birlikte 230 milyon dolarlık yatırım aldı.

Basın bülteninde yer alan bilgiye göre yatırımcılar şöyle sıralanıyor; Polychain, Three Arrows Capital, R/Crypto Fund, Dragonfly, CMS Holdings, Collab+Currency, Lvna Capital ve bir grup isimsiz melek yatırımcı. Bu yatırımcılar arasında Polychain ve Three Arrows Capital özellikle öne çıkıyor.

Avalanche Yatırım Aldı! DeFi Etkinliği Artırılacak

Yatırım turunda toplanan fon, platformdaki DeFi etkinliğinin artırılması için kullanılacak. Aynı zamanda yeni kurumsal araçlar da bu fon ile desteklenecek. Fonların bir kısmı da Avalanche üzerine kurulmak istenen projeler için hibe olarak kullanılacak. Ek olarak, token alımları ve diğer yatırım biçimler de bu fonlar sayesinde kolaylaştırılacak.

avalanche 230 milyon dolarlik yatirim aldi 2
Avalanche Foundation Direktörü Emin Gün Sirer

Konuyla ilgili açıklama Avalanche Foundation Direktörü Emin Gün Sirer‘den geldi. Sirer, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Bu, DeFi ekosisteminin, NFT’lerin, koleksiyonların ve bunun üzerine çıkan bazı yeni yenilikçi sistemlerin büyümesini teşvik edecek”

Avalanche, geçen ağustos ayında DeFi geliştiricilerinin dikkatini çekmek için 180 milyon dolarlık bir likidite madenciliği teşvik planı başlatmıştı.

Eylül 2020’de hayatımıza giren Avalanche, şu an ether, SushiSwap, Chainlink, Circle ve The Graph gibi tanınmış DeFi kuruluşları da dahil olmak üzere 225’den fazla projeyi destekliyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 542.577,19 TL 4,23%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.467,36 TL 1,25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.200,69 TL 2,98%
tether
Tether (USDT) 9,12 TL 0,43%
cardano
Cardano (ADA) 19,59 TL 1,70%
xrp
XRP (XRP) 10,11 TL 1,29%
solana
Solana (SOL) 1.436,49 TL 2,85%
polkadot
Polkadot (DOT) 360,61 TL 3,17%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,12 TL 0,19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,08 TL 3,28%
Copy link
Powered by Social Snap