Anasayfa Kripto Paralar AtomicPay CEO’su Kripto Paraların Benimsenmesi Konusunda Konuştu

AtomicPay CEO’su Kripto Paraların Benimsenmesi Konusunda Konuştu

AtomicPay’in CEO’su, dolandırıcılık ve yüksek volatilitenin insanların kripto para birimlerini kitlesel olarak benimsenmesini engelleyen başlıca nedenler olduğuna inanıyor...

0
AtomicPay

Tayland merkezli AtomicPay, gözetimsiz bir kripto ödeme işleyicisi. Şirket, trader fonlarını emanette tutmadan ve fonları serbest bırakmadan önce bir ücret talep etmeden birden fazla kripto para birimi için ödemeleri kolaylaştıran birkaç kripto işleyicisinden biri. AtomicPay, hizmetlerinin kullanıldığı her ayın sonunda yüzde 0,9 oranında komisyon alıyor. AtomicPay CEO’su Benz Rif, kısa bir süre önce CCN’le röportaj yaptı.

Rif, Paypal’a yüzde 13’e varan komisyon oranlarıyla ödeme yaptıktan sonra AtomicPay’i kurduğunu söylüyor. ABD merkezli yerli kullanıcılar, Tayland, PayPal ve para birimi dönüştürme ücretleri gibi yerlerde faaliyet gösteren şirketler için rutin olarak en iyi yüzde 10’lar gibi yüksek ücretlerle karşı karşıya kalıyorlar. CEO, şirketinin Bitpay’i kullanmaya çalıştığını, ancak benzer yüksek komisyon oranlarıyla karşılaştıklarını söyledi. AtomicPay, kullanıcılarının doğrudan kripto para ödemelerini kabul etmelerini sağlıyor. Bir şirketin bir ayda ne kadar gelir elde ettiğini bilmelerini sağlayan şirket içi bir cüzdan yazılımı sunuluyor. Rif, mevcut merkezi ödeme işleme modeliyle trader’ların sorunlarını tartışan bir whitepaper üzerinde çalışıyor. Rif, kripto para birimleri alma yeteneğini geliştirme konusunu basitleştirmek istediğini söylüyor.

İnsanlar Kripto Paralara Güvenmiyor

AtomicPay CEO’su Benz Rif, Chainalysis’ın kripto ödeme işleyicileri hakkında raporunu incelediğini ve 2018’de yüzde 80 oranında düşüş yaşandığını belirterek bir araştırma yaptığını söylüyor. Araştırmaları sonucunda 2018’de son 10 yılda görülenden daha fazla sayıda hack ve dolandırıcılık görüldüğünü belirten Rif, çok fazla saldırı olduğunu, bir sürü dolandırıcılığın yapıldığını ve bunun insanlar arasında güvensizlik yarattığını kaydediyor. Eşine ve çocuklarına neden kripto para birimlerinin kullanmadıklarını sorduğunu söyleyen Rif, onlara güvenmedikleri cevabını aldığını belirtiyor. Ona göre, güven sorunu çözülmezse genel trader’lar ve insanlar arasında aslan bir güven ortamı oluşturulamayacak.