Aspen Creek Digital, Colorado’da Bitcoin Madencilik Tesisi Açtı

aspen creek digital coloradoda bitcoin madencilik tesisi actigd

Bitcoin madencilik şirketleri artan rekabet ortamında yaptığı yeni çalışmalar ile rakiplerinin bir adım önüne geçmek için yarış içerisine giriyor. Son olarak Bitcoin madencisi Aspen Creek Digital Corporation, Colorado’da Galaxy Digital’in barındırma istemcisi olduğu 6 megavatlık yeni bir tesis açtı.

Aspen Creek Digital’in İlk Güneş Enerjisi Bitcoin Madencilik Tesisi

Aspen Creek Digital Corporation, arkasında 10MW’lık bir güneş enerjisi çiftliği ile birlikte bulunan 6MW’lık Yüksek Performanslı Bilgi İşlem Merkezi olan ilk Bitcoin madencilik tesisinin faaliyete geçtiğini duyurdu.

aspen creek digital coloradoda bitcoin madencilik tesisi actifds

Aspen Creek Digital Corporation CEO’su Alexandra DaCosta konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Son piyasa oynaklığı, temel stratejimizin önemini gösterdi: bitcoin madenciliğinde ana girdi olarak gücü kontrol etmek. ACDC, operasyonlarımızı güçlendirmek için sürdürülebilir bir yenilenebilir enerji kaynağı yaratmak ve yenilenebilir enerjileri koymak olan basit bir öncül akılda tutularak kuruldu. 

Yeni Colorado tesisinde kendi kendine madenciliğin yanı sıra şirket, Galaxy Digital‘den madencilik makinelerine de ev sahipliği yapıyor.

Son olarak Galaxy’nin madencilik başkanı Amanda Fabiano ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Madencilik hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olmak için güçlü bir operasyonel geçmişe sahip ekosistem oyuncularıyla çalışmaya kararlıyız.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.515,41 TL 0,23%
ethereumETH/TRY
17.702,05 TL 0,67%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
16,79 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
3.645,77 TL 0,52%
binance-usdBUSD/TRY
16,79 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
5,33 TL 1,62%
cardanoADA/TRY
7,56 TL 0,30%
solanaSOL/TRY
552,62 TL 0,31%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 0,36%
Bağlantıyı kopyala