bitcoinBTC/TRY
760.915,51 TL 0,22%
ethereumETH/TRY
45.493,51 TL 0,40%
tetherUSDT/TRY
27,55 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.863,05 TL 1,01%
xrpXRP/TRY
14,68 TL 5,02%
usd-coinUSDC/TRY
27,55 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
45.485,53 TL 0,68%
solanaSOL/TRY
651,73 TL 2,02%
cardanoADA/TRY
7,12 TL 1,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,03%

Paylaş

Armstrong: ABD’nin Kripto Düzenlemesinden Çin Kazançlı Çıkacak

Armstrong ABDnin Kripto Duzenlemesinden Cin Kazancli Cikacak

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para düzenleme çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Armstrong, kısıtlayıcı ABD kripto düzenlemelerinden en çok Çin’in kazançlı çıkacağını ifade etti. Düzenleme çalışmalarında netlik sağlayamadığı için ABD‘yi eleştiren Armstrong, şirketlerin denizaşırı ülkelere itileceğini savundu.

Armstrong ABDnin Kripto Duzenlemesinden Cin Kazancli Cikacak8

Coinbase CEO’su Armstrong, ABD’yi Uyardı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Çin’in ABD’deki kısıtlayıcı kripto politikalarından fayda sağlayabileceğini söyledi. MarketWatch’a bir makale yazan Armstrong, ABD’nin finans lideri ve inovasyon merkezi olma statüsünün tehlikede olduğuna dikkat çekti. Politika yapıcılara çağrı yapan Coinbase CEO’su, kriptonun bireysel işlem olarak görmek yerine devrim yaratabilecek bir teknoloji olduğunun vurgulanması gerektiğini ifade etti.

Kripto para borsası Coinbase, bir süredir düzenleme çalışmalarında net adımlar atılmadığını yüksek sesle dile getiriyor. Borsa, SEC’in şirketlere yönelik baskıcı tutumuna karşı çıkıyor. SEC, kripto varlıkları menkul kıymet kapsamında değerlendiriyor. Armstrong, kapsamlı bir kripto mevzuatı ile ABD’nin arayı kapatmak zorunda olduğunu belirtti. ABD‘nin inovasyonu geri getirmek için milyarlarca dolar harcamak zorunda kalacağı konusunda da uyardı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala