Arkansas, Kripto Madencileri Koruma Yasasını Onayladı

arkansas kripto madencileri koruma yasasini onayladi

Dünya genelinde Bitcoin ve kripto para madencilik faaliyetleri artmaya devam ederken bazı devletler bu alanda sert yaptırım kararları alıyor. Arkansas, kripto madencilerini koruma adına Bitcoin yasasını onayladı.

Arkansas’tan Bitcoin Yasası Hamlesi

Arkansas eyaleti, kısa bir süre önce bölgedeki kripto para madencilerinin haklarını korumayı amaçlayan “Madencilik Hakkı” olarak ifade edilen, Bitcoin yasa tasarısını onayladı. Yasa şimdilik Meclis ve Senato tarafından kabul edilmiş olsa da uygulamaya koyulması için eyalet valisinin de onayına ihtiyaç duyuyor.

arkansas kripto madencileri koruma yasasini onayladi 2

Tasarının hazırlanmasında etkili olan Satoshi Eylem Fonu, yasanın kabul edildiğini açıkladı. Arkansas’ın kararı Missouri’nin bu ayın başlarında benzer bir ‘Maden Hakkı’ yasasına oybirliğiyle 12-0 oy vermesinin ardından geldi. Gelişen kripto varlık endüstrisi ile birlikte kripto para madenciliği her iki tarafın da uygulamayla ilgili geniş tartışmalara konu oldu.

Bununla birlikte, Satoshi Eylem Fonu, kripto para madencilerini korumak adına çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Arkansas’ın kararının ardından Satoshi Eylem Fonu’nun çalışmaları da bir sonuca varmış oldu. Son olarak söz konusu düzenleme Bitcoin ve kripto madencilerini korumak ve onları elektrik şirketleri tarafından enerji kullanımı için uygulanan ayrımcı oranlardan korumayı hedefliyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
547.349,44 TL 2,27%
ethereumETH/TRY
37.721,72 TL 1,70%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.187,73 TL 1,69%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
10,33 TL 2,58%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 1,17%
staked-etherSTETH/TRY
37.698,75 TL 1,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,69%
matic-networkMATIC/TRY
17,91 TL 1,33%
Bağlantıyı kopyala