Arjantin Futbol Federasyonu, Upland ile Ortaklık Kurdu

arjantin futbol federasyonu upland ile ortaklik kurdudssdf

Kripto ve spor dünyasını bir araya getiren Katar 2022 FIFA Dünya Kupası, Arjantin’in zaferi ile son buldu. Bu gelişmelerin Arjantin Futbol Federasyonu Fan Token‘ı (ARG) da yükselişe geçmişti. Son olarak çıkan haberlere göre; Arjantin Futbol Federasyonu metaverse girişimi Upland ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Arjantin Futbol Federasyonu, Upland ile El Sıkıştı

Arjantin Futbol Federasyonu (AFA), web3 hayran etkileşimine ilk girişlerinden biri olarak metaverse girişimi Upland ile ortaklık kuruyor. Söz konusu Anlaşma, dijital koleksiyon öğeleri ve AFA’nın hayran kitlesi için sanal bir toplanma alanı içeriyor.

arjantin futbol federasyonu upland ile ortaklik kurdue

AFA Başkanı Claudio Fabian Tapia, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Arjantin Profesyonel Ligi, Ligimizin taraftar deneyimini geliştirmek için gelişen teknolojilerden yararlanma fırsatlarını uzun zamandır bekliyordu. Bu anlaşma, teknolojinin ve yeni dijital ürünlerin en iyi yaratıcılarıyla ortak olmamızı ve böylece katılan tüm kulüpler için yeni bir gelir kaynağı oluşturmamızı sağlıyor.

Upland, ile ilgili detay vermek gerekirse Upland, kayıtlı 3 milyondan fazla hesapla gerçek dünyadaki yerlere bağlı sanal arazi alıp satmayı içeren bir oyundur. Oyunun arkasındaki girişim, o sırada 300 milyon dolar değerinde olan Animoca Brands liderliğindeki Kasım 2021 turunda 18 milyon dolar toplamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
428.312,29 TL 2,70%
ethereumETH/TRY
30.451,70 TL 2,92%
tetherUSDT/TRY
18,94 TL 0,52%
bnbBNB/TRY
6.064,97 TL 2,77%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,46 TL 3,40%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
7,33 TL 2,45%
dogecoinDOGE/TRY
1,72 TL 4,20%
okbOKB/TRY
835,77 TL 0,66%
Bağlantıyı kopyala