Argo Blockchain’in Temmuzda Bitcoin Üretimi Arttı

argo blockchainin temmuzda bitcoin uretimi artti

Kripto para kullanımının artmasıyla birlikte kripto madencilik şirketlerine talip de artmaya başladı. Kripto madenciliği son zamanlarda en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Piyasanın düşüşe geçmesiyle madencilik durgunlaşmıştı ancak piyasayla birlikte yeniden canlanmaya başladı. Kripto madencilik şirketi Argo Blockchain, temmuz ayında Bitcoin üretiminde artış yaşadığını açıkladı.

Argo Blockchain’in Temmuz Ayında Bitcoin Üretimi Yüzde 22 Arttı

Londra merkezli kripto madencisi Argo Blockchain (ARB), ekipman sorunları ve yüksek elektrik maliyetleriyle mücadele etmesine rağmen, haziran ayına kıyasla temmuz ayında yüzde 22 daha fazla Bitcoin çıkardı.

argo blockchainin temmuzda bitcoin uretimi artti

Teksas’taki Helios tesisinde elektrik maliyetleri, yüksek doğal gaz fiyatları ve alışılmadık sıcaklığın getirdiği klima talebi nedeniyle beklenenden daha yüksekti.

Argo’nun haziran ayındaki 2.22EH/s değerindeki hash oranı, temmuz ayında çok değişmeden 2.23 EH/s seviyesinde kaldı.

Ay boyunca Argo, 887 BTC satışından yaklaşık 20 milyon dolar topladı ve bir kısmını, Helios tesisini satın almak için kullandı.

Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Argon’un hisseleri, saat 11:22 itibariyle yaklaşık yüzde 3 düştü.

Ayrıca hatırlatacak olursak, Paraguay Ulusal Elektrik İdaresi (ANDE), Başkan Mario Abdo’nun Ulusal Ekonomik Ekibine kripto madenciliği şirketlerine daha yüksek bir tarife talep eden bir karar taslağı sunmuştu.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala