Argo Blockchain, 20 Bin Adet Madencilik Makinesi Alacak

argo blockchain 20 bin adet madencilik makinesi alacak 2

Kripto madenciliği yapan Argo Blockchain, yatırımlarını büyütmeye karar verdi. Şirket, bu kapsamda Batı Teksas’ta yeni bir veri merkezi inşa ediyor. Kurulan yeni veri merkezi için 20 bin adet madencilik makinesi satın alacak.

Argo Blockchain, yeni madencilik makineleri için Bitmain ile anlaştı.

Argo Blockchain ve Bitmain Anlaştı

Yeni anlaşma için açıklama, Argo Blockchain‘den geldi. Şirket, satın alınacak Bitmain Antminer S19J Pro makinelerinin, Argo’nun hash oranını 2 exashash’tan 3,7 exahash’a çıkaracağını söyledi.

Bu arada Bitmain’e verilen siparişin depozitosunun Argo’nun nakit rezervleriyle finanse edildiği de söylendi. Fakat şirket, bu sipariş için bir miktar açıklamaktan kaçındı.

argo blockchain 20 bin adet madencilik makinesi alacak

Bitmain’e sipariş edilen 20 bin makine, önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinden itibaren veri merkezine gönderilmiş olacak.

Argo, Batı Teksas’taki yeni veri merkezi için kullanılacak arazinin satın alımını bu yılın mart ayında tamamlamıştı.

Teksas, özellikle Çin’de kripto madenciliğinin yasaklanmasından sonra, madenciler için bir cazibe merkezi haline geldi. Birçok madenci yönünü Teksas’a çevirdi.

Merkezi Londra’da olan Argo’nun hisseleri Londra Menkul Kıymetler Borsası Ana Pazarında ARB koduyla ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Nasdaq Global Select Pazarında ARBK koduyla listeleniyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 593.172,90 TL 3,71%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.369,63 TL 1,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.484,39 TL 0,07%
tether
Tether (USDT) 9,27 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 19,50 TL 1,99%
xrp
XRP (XRP) 10,03 TL 0,34%
solana
Solana (SOL) 1.431,55 TL 1,80%
polkadot
Polkadot (DOT) 378,81 TL 0,66%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,37%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,26 TL 2,33%
Copy link
Powered by Social Snap