Aralık Ayında İşlem Hacmi En Yüksek NFT Projeleri

aralik ayinda islem hacmi en yuksek nft projeleri

NFT projeleri her geçen gün daha büyük bir ilgi ile karşılaşıyor. NFT‘lere olan bu ilgi arttıkça projelerin işlem hacimleri de değişiklik gösteriyor. DaapRadar verilerine göre; son bir ay içerisinde en yüksek hacme sahip olan NFT projelerini sizler için derledik.

İşlem hacmi en yüksek ilk 5 NFT projesi şunlar:

son bir ayin islem hacmi en yuksek nft projeleri
Kaynak: DaapRadar

1- Axie Infinity

İşlem Hacmi: 563.6 milyon dolar

Son bir ay içerisinde en yüksek hacme sahip olan NFT projeleri arasında Axie Infinity yer aldı. Uzun zamandır Axie Infinity işlem hacmi haftalık ve aylık olarak bakıldığında zirvedeki yerini koruyor.

Piyasa Değeri: 19,59 milyon dolar

Ortalama Fiyatı: 108,03 dolar

Öne çıkan haber: Geçtiğimiz ay Axie Infinity’de bir sanal arazi, 550 ETH’ye yani yaklaşık 2,4 milyon dolara alıcı buldu.

aralik ayinda islem hacmi en yuksek nft projeleri 3

2-The Sandbox

İşlem Hacmi: 210,42 milyon dolar

Son zamanlarda metaverse’de arazi satın alımlarına olan ilgi arttıkça, The Sandbox NFT projesine de olan ilgi arttı. The Sandbox son bir ay içerisinde en yüksek hacme sahip olan NFT projelerinde listenin ikinci sırasında yer aldı.

Ortalama Fiyatı: 6,62 dolar

Öne çıkan haber: Finans hizmetleri sunan PwC Hong Kong, The Sandbox’tan bir arazi satın alarak metaverse’e giriş yaptı.

aralik ayinda islem hacmi en yuksek nft projeleri

3-RTFKT – CloneX Mintvial

İşlem Hacmi: 180,66 milyon dolar

Henüz yeni bir proje olan CloneX Mintvial NFT projesi son bir ay içerisinde işlem hacmi en yüksek projeler listesine 3. sıradan giriş yaptı.

Piyasa Değeri: 72,9 milyon dolar

Yapılan En Yüksek Satış: 56.8 bin dolar

Blockchain Ağı: Ethereum

aralik ayinda islem hacmi en yuksek nft projeleri 2

4-Bored Ape Yacht Club

İşlem Hacmi: 159,9 milyon dolar

Listenin 4. sırasına gelindiğinde karşımıza en popüler NFT projelerinden Bored Ape Yacht Club çıkıyor. Bored Ape Yacht Club NFT projesi Geçtiğimiz Kasım ayında da listenin 4. sırasında yer aldı.

Piyasa Değeri: 2,23 milyar dolar

Ortalama Fiyatı: 246,76 bin dolar

Öne çıkan haber: Ünlülerin ve Adidas gibi şirketlerin ortaklıkları ile Bored Ape Yat Club, en değerli ve en bilinen NFT projelerinden biri haline geldi. Şimdi ise BAYC işi bir adım daha öteye taşıyarak oyun sektörüne de giriyor. Ayrıca bu ay The Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir NFT 75 ETH yani 300 bin dolar olan NFT eseri, 3 bin 66 dolara satıldı.

aralik ayinda islem hacmi en yuksek nft projeleri 4

5-CryptoPunks

İşlem Hacmi: 143,71 milyar dolar

Bilindiği üzere kripto varlık koleksiyonlarının en eski örneklerinden biri olan CryptoPunks, 2017’den itibaren Ethreum tabanlı bir NFT projesi. CryptoPunks Aralık ayında işlem hacmi en yüksek NFT projeleri arasında 5. sırada yer buldu.

Piyasa Değeri: 2,9 milyar dolar

Öne çıkan haber: CryptoPunks projesinin Twitter hesabı üzerinden, yapılan açıklamaya göre; koleksiyondan bir NFT, yaklaşık 530 milyon dolara alıcı buldu.

Ortalama Fiyatı: 418.98 bin dolar

aralik ayinda islem hacmi en yuksek nft projeleri

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 488.443,48 TL 7,35%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.512,11 TL 7,08%
tether
Tether (USDT) 13,42 TL 0,49%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.996,73 TL 7,27%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 13,85 TL 3,13%
solana
Solana (SOL) 1.237,28 TL 8,91%
xrp
XRP (XRP) 8,08 TL 4,78%
terra-luna
Terra (LUNA) 877,39 TL 4,45%
polkadot
Polkadot (DOT) 243,83 TL 9,32%
Bağlantıyı kopyala