Apple, WWDC 2023 Etkinliğine VR Uzmanlarını Davet Ediyor

apple wwdc 2023 etkinligine vr uzmanlarini davet ediyor

Teknoloji devi Apple, uzun bir süredir karma gerçeklik başlığı üzerinde çalışıyor. Apple’ın henüz duyurusunu yapmadığı bu karma gerçeklik başlığı hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Apple’dan VR Uzmanlarına WWDC 2023 Davetiyesi

Apple bilindiği üzere her yılın Haziran ayında WWDC etkinliğini düzenliyor. Apple’ın düzenlediği WWDC etkinliklerinde şirketin yeni yazılımları tanıtılıyor. 5 Haziran tarihinde düzenlenecek olan WWDC 2023 etkinliği için Apple, davetiyeleri göndermeye başladı.

apple wwdc 2023 etkinligine vr uzmanlarini davet ediyor 2

Apple, etkinlikler için davet edilecek kişileri özenle seçmesiyle tanınıyor. WWDC 2023 etkinliği için Apple’ın davet ettiği kişiler arasında UploadVR’dan Ian Hamilton ve VR alanında faaliyet gösteren bazı önemli isimler de yer alıyor. Bir teknoloji şirketi elbette ki gerçekleştireceği etkinliğe böyle isimleri davet edebilir ancak Apple, etkinlikte duyurusunu yapacağı ürün ya da hizmetlerle bağlantılı olarak böyle isimleri davet ediyor.

Apple’ın bu hamlesi, şirketin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı karma gerçeklik başlığının habercisi olabilir. Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Apple’ın karma gerçeklik başlığı Reality Pro ismine sahip olacak.

İki adet 4K çözünürlüğe sahip mikro-OLED ekran ile birlikte gelecek olan cihazın gücünü iki adet Apple M2 işlemciden alacağı iddia ediliyor. Bu noktada Apple’ın M2 işlemcileri şirketin en güçlü Mac bilgisayarlarında ve iPad modellerinde kullanılıyor. Tanıtılacak olan yeni karma gerçeklik başlığıyla Apple, son dönemlerin popüler konularından birisi olan metaverse dünyasına da adım atmış olacak.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
542.313,76 TL 3,97%
ethereumETH/TRY
38.339,18 TL 2,82%
tetherUSDT/TRY
21,11 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.859,81 TL 7,62%
usd-coinUSDC/TRY
21,09 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,79 TL 4,68%
staked-etherSTETH/TRY
38.298,70 TL 2,93%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 5,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 7,12%
solanaSOL/TRY
423,39 TL 6,86%
Bağlantıyı kopyala