Apple Kurucu Ortağı Wozniak: Bitcoin En Şaşırtıcı Matematik Mucizesi

apple kurucu ortagi wozniak bitcoin en sasirtici matematik mucizesi

Apple kurucu ortağı ve teknoloji uzmanı Steve Wozniak Bitcoin hakkında konuştu. Wozniak Bitcoin’i bir mucize olarak nitelendirdi. 

Jalisco Talent Land Digital 2021 etkinliğinde konuşan Wozniak, Bitcoin ile ilgili hislerini dile getirdi. Bitcoin’den en şaşırtıcı matematik mucizesi olarak bahseden ünlü isim ayrıca Bitcoin’in altından daha değerli olduğunu düşündüğünü belirtti. Ona göre altın yeterince kıt bir varlık değil:

“Altın bulmaya devam ediyoruz. Bir gün fabrikalarda üreteceğiz.”  

Teknoloji lideri Bitcoin hakkında olumlu düşüncelere sahip olsa da henüz kişisel olarak bir Bitcoin yatırımı yapmış değil. Wozniak ayrıca ateşli bir Bitcoin savunucusu ve Haziran 2018’de Bitcoin’in tek bir küresel kripto para birimi olmasını istediğini söylemişti. Teknoloji lideri ayrıca geçtiğimiz Aralık ayında Efforce adlı bir kripto para şirketi kurdu.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
364.038,23 TL 1,24%
ethereumETH/TRY
24.953,96 TL 0,77%
tetherUSDT/TRY
18,47 TL 0,21%
usd-coinUSDC/TRY
18,48 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.272,29 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
9,03 TL 11,78%
binance-usdBUSD/TRY
18,50 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
8,01 TL 0,29%
solanaSOL/TRY
628,35 TL 0,08%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 0,78%
Bağlantıyı kopyala