Apple, AR Konusunda Beklentileri Artırmaya Devam Ediyor

Apple AR Konusunda Beklentileri Artirmaya Devam Ediyor

Metaverse sektörü, içerisinde Blockchain, NFT, GameFi ve AR/VR gibi birçok teknolojiyi barından oldukça önemli bir alan. Şirketlerin de bu alanda yoğun bir çalışma içerisinde olması, sektörün vizyonu açısından oldukça olumlu bir etken olarak görülüyor. Elbette bu şirketler arasında Apple da yer alıyor. Hâli hazırda AR ve VR teknolojilerinde ürünleri ve çalışmaları olan Apple, metaverse de göz kırpıyor. Son olarak Apple’ın CEO’sunun kısa bir süre önce verdiği röportaj, Apple tarafından metaverse beklentilerini alevlendirdi.

Apple, AR Konusunda Beklentileri Artırmaya Devam Ediyor

Apple CEO’su Tim Cook: Heyecan Verici Şeyler Olacak, Bizi Takip Edin

Apple uzun bir süredir AR konusunda ürünler geliştirmeye devam ediyor. Şirketin sunduğu verilere göre Apple şu anda 14.000’in üzerinde AR kit uygulamasına sahip. Şirket geliştirdiği birçok cihaz ile AR teknolojisi entegre etmeye devam ediyor. Tüm bu ürünlerin yanı sıra bir süredir konuşulan AR/VR birleşimi ürün için ise çalışmalar hızlanmışa benziyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, kısa bir süre önce verdiği röportajda çok fazla detay vermese de yeni ürünler hakkında heyecanını gizleyemedi:

“Alandaki fırsatlar konusunda daha fazla heyecanlanamazdım. Bizi izlemeye devam edin, size neler sunabileceğimizi göreceksiniz”

Apple’dan ile Metaverse Hamlesi Gelir mi?

Apple hâlihazırda resmi olarak metaverse odaklı bir açıklama yapmadı. Ancak şirketin metaverse’e göz kırpan birçok ürün ve açıklaması bulunuyor. Kısa bir süre önce Apple’ın CEO’su Tim Cook’un metaverse alanında potansiyel gördüklerini ve buna göre yatırım yaptıklarını söylemişti.

Her ne kadar resmi bir açıklama yapılmasa da yakın zamanda Apple’ın AR/VR birleşimini sunan yeni bir ürün tanıtması bekleniyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.042,07 TL 0,04%
ethereumETH/TRY
17.621,60 TL 1,26%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
16,78 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
3.638,90 TL 0,75%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
5,31 TL 1,03%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,38%
solanaSOL/TRY
549,10 TL 0,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,21%
Bağlantıyı kopyala