bitcoinBTC/TRY
1.122.724,24 TL 1,72%
ethereumETH/TRY
60.601,61 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.625,09 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
17,78 TL 0,65%
solanaSOL/TRY
1.773,15 TL 1,05%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
60.564,60 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 1,61%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,32%

Paylaş

ApeCoin Sonrası BAYC NFT’lerinin Satış Hacmi Artıyor

ApeCoin Sonrasi BAYC NFTlerinin Fiyatinda Artiş Yaşaniyor

NFT dünyasına olan ilgi her ne kadar son dönemde ivmesini kaybetmiş olsa da, yeni projeler ile NFT sektörü hâlen büyümeye devam ediyor. Bunun bir örneği olarak sizlerle de paylaştığımız popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club‘ın kendi kripto parasını çıkartacağı haberi, NFT’lere de olumlu yansımış durumda.

ApeCoin Sonrası BAYC NFT'lerinin Hacmi Artıyor

ApeCoin Sonrası BAYC ve MACY NFT’lerinin Satış Hacmi Artıyor

Kısa bir süre önce Bored Ape Yacht Club tarafından Twitter üzerinden duyurulan ApeCoin, yatırımcıları harekete geçirmişe benziyor. Öyle ki son 24 saat içerisinde Mutant Ape Yacht Club NFT’lerinin satış hacmi yüzde 1.340 artarken, Mutant Ape Yacht Club’ın NFT hacmi yüzde 592 arttı. Ek olarak Yuga Labs’in diğer projelerinde de artış yaşandı.

Bir diğer olumlu etki ise taban fiyatlarına etki etti. Öyle taban fiyatlarında ise artış yaşandı. Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin satış hacmi yüzde 22 artarak 106 ETH’ye çıktı. Mutant Ape Yacht Club’ın ise satış hacmi yüzde 15 artarak 22 ETH’ye çıktı.

Diğer taraftan artan ticaret miktarı ile birlikte Ethereum ağı da bundan etkilendi ve Ethereum gas ücretince gözle görülür bir artış görüldü.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala