APE Coin Ne Olacak? | Bitcoin ve Altcoinler Yükselecek Mi?

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla Kripto Bülten’de bu hafta; Fed’in faiz kararını, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasını ayrıca yine Elon Musk’ın APE Coin’i twitter profil fotoğrafı yapması ile ilgili spekülasyonlarının yanında Orta Afrika Cumhuriyeti’nin BTC benimsemesi konularını ve daha fazlasını sizler için derledik.

Bitcoin ve Altcoinler Yükselecek Mi?

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance, Fransa’da kripto para borsası işletmek için düzenleyiciden gerekli onayı aldı. Bu hamle ile Fransa, Binance’e yeşil ışık yakan ilk büyük Avrupa ülkesi konumuna geldi. Paris Blockchain Week ile başlayan iyi ilişkiler meyvesini vermiş gibi duruyor. Binance CEO’su da paylaşımlarında sık sık Fransa’dan ve gelişmelerden bahsediyordu.

Binance CEO’sunun bir başka paylaşımı ise şu oldu: Davaya küçük bir katkı. Peki dava’dan kastı ne? Yine son günlerde gündemi en çok meşgul eden konulardan bir tanesi olan Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması… Kısa süre önce Tesla CEO’sunun sosyal medya devi Twitter’ı satın aldığını duyurmuştuk. Musk’ın bu hamlesi kripto para topluluğunda oldukça dikkat çekti. Elde edilen son bilgilere göre Binance, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması için 500 milyon dolarlık finansman sağladı. 

Bir yandan Twitter’ı satın almak için uğraşan Elon Musk bir yanda da kripto paralar ile uğraşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içinde Elon Musk Twitter profil fotoğrafını Bored Ape NFT kolajı olarak güncelledi. Bu değişiklik, hem NFT satışlarına hem de Apecoin’e yaradı. Apecoin çok kısa bir süre içinde %21 yükseliş yaşadı ancak Elon Musk rahat durmadı ve Değiştirilemez Token’ın kendisine göre Değiştirilebilir olduğunu tweetledi. Bu gelişmenin ardından Apecoin tekrar düşüşe geçti ve kısa sürede kazançlarını sildi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.806,26 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
17.732,82 TL 4,35%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
16,71 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
3.623,83 TL 2,54%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
5,25 TL 2,92%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 1,26%
solanaSOL/TRY
553,06 TL 3,83%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 3,26%
Bağlantıyı kopyala