Animoca Ventures Liderinden Web3 Oyunları Açıklaması

animoca ventures liderinden web3 oyunlari aciklamasi

Son dönemde Web3 şirketleri ön plana çıkmaya devam ediyor. Dünyanın en üretken kripto oyun yatırımcılarından birisi olan Animoca Ventures, ana akım oyun devlerinin öncülük ettiği sektörde bir toparlanmanın olabileceğini düşünüyor.

Animoca Ventures Lideri Web3 Oyunları Geleceği Hakkında Konuştu

Dünyanın en büyük Web3 oyun şirketlerinden birisi olan Animoca Brands’in yatırım kolu olan 100 milyon dolarlık Animoca Ventures fonunun başkanı olan James Ho, kısa zaman önce yaptığı açıklamada, geliştiricileri tarafından çıkarılan token’lerin fiyatındaki yaygın düşüş sebebiyle zarar gören Web3 oyun sektörünün tüm yaşanan kötü hadiselere rağmen, “oyun alanındaki en iyi, en derin emektarlardan bazılarının” ilgisini çektiğini dile getirdi.

animoca ventures liderinden web3 oyunlari aciklamasi 2

FunPlus’ın bir Web3 mobil oyun geliştiricisi olan Xterio’ya yapmış olduğu yatırım, Final Fantasy gibi dev oyun serilerinin geliştiricisi olan Square Enix’in kısa bir zaman önce Blockchain oyunlarına yapmış olduğu yatırım ve Çin merkezli teknoloji devi Tencent’in bir parçası olan ve şu sıralar bir Web3 FPS nişancı oyunu geliştiren isimsiz stüdyo gibi çeşitli örnekler veren Ho, bu alandaki yatırımların yakın zamanda daha da artacağını dile getirdi. Ho açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Konsol üreticileri, milyonlarca kullanıcıya ulaşana kadar free-to-play’i hiç önemsemedi. Şimdi burada gördüğümüz şey, derin bütçeleri olan bazı konsol üreticilerinin inovasyonun zirvesinde kalmak için potansiyel bir fona dahil olmak istemeleri… Ve bu bana göre yakın gelecekte veya çok uzak olmayan bir gelecekte bu alanda bir şeyler inşa etmek istediklerinin bir işareti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
562.716,60 TL 3,97%
ethereumETH/TRY
38.257,70 TL 3,58%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.302,65 TL 2,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,97 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
9,64 TL 2,04%
cardanoADA/TRY
7,68 TL 3,28%
staked-etherSTETH/TRY
38.251,11 TL 3,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 0,91%
matic-networkMATIC/TRY
18,76 TL 0,94%
Bağlantıyı kopyala