Animoca Brands’in Lympo NFT Platformu Hacklendi

animoca-brandsin-lympo-nft-platformu-hacklendi

Kripto para dünyasında özellikle DeFi alanında çok fazla hack durumu ile karşılaşıyoruz. Bu kez NFT platformu ve Animoca Brands yan kuruluşu olan Lympo, hackleme haberiyle gündeme geldi. Saldırı sırasında 18,7 milyon dolar değerinde, 165,2 milyon LMT token çalındı.

Lympo NFT Platformu Hacklendi

Animoca Brands’in yan kuruluşu Lympo hacklendi. NFT Platformu Lympo ekibi; bilgisayar korsanlarının Lympo’nun operasyonel sıcak cüzdanına erişmeyi başardığını ve “bu cüzdandan yaklaşık 165,2 milyon LMT çaldığını” belirtti.

Lympo ekibi tarafından gelen bilgilere göre; saldırıda 10 farklı proje cüzdanı ele geçirildi. Bunun sonrasında, LMT fiyatı yüzde 92 düştü, 0,0093 dolara kadar geriledi. Haberin yazımı esnasında ise CoinMarketCap verilerine göre LMT 0,008942 dolardan işlem görüyor.

Ekip daha sonra Twitter hesabı üzerinden, “Durumu istikrara kavuşturmak ve tüm operasyonları normale döndürmek için çalıştıklarını” belirtti. Ekip ayrıca, “token fiyatlarındaki bozulmayı en aza indirmek” için likidite havuzlarından likidite LMT’yi kaldırdığını da ekledi.

Bunun yanında LMT ticareti yapan havuzlardan likiditenin kaldırılması, yatırımcıların ticaretlerinde bir değer kaybı yaşamadan önemli miktarda token alıp satamayacakları anlamına geliyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.462,79 TL 3,74%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.549,00 TL 6,94%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.930,11 TL 5,30%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,40 TL 0,06%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 6,66%
solana
Solana (SOL) 1.273,00 TL 15,75%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 7,06%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,95 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,11 TL 7,55%
Bağlantıyı kopyala