Animoca Brands, Gemini Finans Başkanını İşe Aldı

animona brands gemini finansa baskanini ise aldi

Kripto ve web3 alanında çalışmalar yürüten Animoca Brands, kripto şirketleri zor günler geçirirken ekibini güçlendirmeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, yeni bir finans müdürü, ticari ve M&A hukuk başkanı ve insan kaynakları direktörünün işe alındığını açıkladı.

Animoca Brands’a Gemini’den Takviye

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre kripto para borsası Gemini’nin eski finans müdürü Jared Shaw, Animoca Brands’in CFO’su olarak işe katılacak. Show’un LinkedIn sayfasına göre Shaw, Ocak 2021’den beri Gemini’de görev alıyordu. Açıklamada Shaw’ın görev tanımı, “Animoca Brands’ın ve 380’in üzerindeki portföy şirketin stratejik finansal yönünü denetleyecek ve destekleyecek.” şeklinde açıkladı.

animona brands gemini finansa baskanini ise aldi 2

Konu hakkında açıklama yapan Animoca Brands başkanı Evan Auyang, “Jared denetim, varlık yönetimi, kripto ve daha fazlasını kapsayan zengin bir deneyime sahip. Finans ekibinin hızla büyüdüğü ve güçlü yetenekler geliştirdiği bir zamanda bize katılıyor.” ifadesini kullandı. Shaw şirkete, grup insan kaynakları direktörü May Szeto ile birlikte katıldı. Şirkette işe başlayan diğer isimler Meridian Capital eski genel danışmanı Jamii Quoc, yeni ticari ve M&A hukuk müdürü olarak karılırken, eski Ant Group çalışanı Samuel Tse, M&A direktörü olarak, Josh Du ise dijital varlıklar portföyünün başkanı olarak katıldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
376.342,00 TL 1,36%
ethereumETH/TRY
25.109,47 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.466,53 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,13 TL 2,85%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,28%
cardanoADA/TRY
8,01 TL 0,45%
solanaSOL/TRY
629,31 TL 0,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 0,24%
Bağlantıyı kopyala