Animoca Brands, 75 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

animoca brands 75 milyon dolarlik yatirim aldi

Kripto sektörünün gelişmesi ile beraber bu alana yapılan yatırımlar da artış göstermeye başladı. Son olarak elde edilen bilgilere göre; Hong Kong merkezli bir oyun yazılımı ve risk sermayesi şirketi olan Animoca Brands, 75 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.

Animoca Brands’a 75 Milyon Dolarlık Yatırım

Metaverse ve NFT oyunlarının büyük bir destekçisi olan Animoca Brands, bugün 5.9 milyar dolarlık bir değerlemeyle 75 milyon dolar topladığını duyurdu. Bunun yanında Şirket, Dapper Labs, NBA Top Shots, OpenSea ve Axie Infinity Developer Sky Mavis dahil olmak üzere bir dizi önde gelen Web3 şirketine yatırım yaptı.

animoca brands 75 milyon dolarlik yatirim aldi 1

Yatırımcılar arasında Liberty City Ventures, Kingsway Capital, Alpha Wave Ventures, 10T, SG Spring Limited Partnership Fund, Generation Highway Ltd, Cosmic Summit Investments Limited ve diğerleri yer aldı. Liberty City Ventures, Ocak ayında turu yönetmişti.

Liberty City Ventures’ın yönetici ortağı Emil Woods yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

Önümüzdeki on yılda insanlık, varlıkların blok zincirine dayalı dijital mülkiyetinin günlük yaşamın sayısız yönüne getireceği oyunun kurallarını değiştiren gücü keşfedecek ve benimseyecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.014,96 TL 6,37%
ethereumETH/TRY
33.738,04 TL 12,52%
tetherUSDT/TRY
17,93 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.948,12 TL 4,84%
usd-coinUSDC/TRY
17,92 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,86 TL 5,95%
cardanoADA/TRY
9,75 TL 6,79%
binance-usdBUSD/TRY
17,91 TL 0,15%
solanaSOL/TRY
788,70 TL 11,83%
polkadotDOT/TRY
169,79 TL 9,44%
Bağlantıyı kopyala