Analistlere Göre Coinbase Kazançları USDC Faiz Geliri Sebebiyle Arttı

analistlere gore coinbase kazanclari usdc faiz geliri sebebiyle artti

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase kısa bir süre önce 2022 yılı son çeyrek mali raporlarını açıklamıştı. Şirketin mali raporuna göre Coinbase’in kazançları 2022 yılı son çeyreğinde artmıştı. Analistler Coinbase’in kazançlarındaki bu artışın sebebini açıkladı.

USDC Faiz Gelirleri Coinbase Kazançlarını Artırdı

Kripto para borsası Coinbase, 588 milyon dolarlık analist tahminlerinin üzerinde ve üçüncü çeyrekteki 590 milyon dolara göre yüzde 5 oranında bir artışla 605 milyon dolarlık net gelir bildiriminde bulunmuştu. Analistler, Coinbase’in dördüncü çeyrek gelirinin USDC faiz geliri sayesinde tahminleri geride bıraktığını belirtti.

analistlere gore coinbase kazanclari usdc faiz geliri sebebiyle artti 2

2022 yılı son çeyrek faiz geliri, tam yıl geliri 2021 yılına göre yüzde 57 daha düşük olması sebebiyle, önceki çeyreğe göre yüzde 100’ün üzerinde bir artışla 146 milyon dolara ulaştı. Kripto borsası Coinbase, çeyrek boyunca, “sistemdeki büyük şoklara” ve 2022’de dijital varlıkların fiyatındaki yüzde 64’lük düşüşe rağmen şirketin ve sektörün “büyük ölçüde dirençli” olduğu belirtildi.

Konu hakkında açıklama yapan Needham analisti John Todaro, “Son çeyrek, USDC’de beklenenden çok daha yüksek faiz geliri ile yapıldı.” ifadesini kullandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.888,58 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
33.966,05 TL 1,61%
tetherUSDT/TRY
19,15 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.240,50 TL 0,85%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
8,84 TL 3,31%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,32%
staked-etherSTETH/TRY
33.913,71 TL 1,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,24%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,17%
Bağlantıyı kopyala