Analistlerden Deutsche Bank Yorumu

analistlerden deutsche bank yorumu

Almanya merkezli banka Deutsche Bank’ın hisseleri gün içinde yüzde 13 değer kaybı yaşamıştı. Deutsche Bank’ın hisselerinde yaşanan bu durumun ardından Deutsche Bank’ın bir sonraki Credit Suisse olup olmayacağı merak ediliyordu. Analistler Deutsche Bank’ın durumu hakkında açıklama yaptı.

Deutsche Bank, Credit Suisse İle Benzer Risklere Sahip Değil

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük bankalarından birisi olan Silicon Valley Bank’ın düzenleyici kurumlar tarafından kapatılmasının ardından ABD’de bir bankacılık krizinin yaşanıp yaşanmayacağı tartışılmaya başlamıştı. Silicon Valley Bank ile başlayan süreçte bir süredir zor durumda olan Credit Suisse ile benzer risklerin Deutsche Bank’ta da olup olmadığı merak ediliyor.

analistlerden deutsche bank yorumu 2

Almanya’nın en büyük bankalarından birisi olan Deutsche Bank’ın hisseleri gün içinde düşmeye devam ederken, Almanya merkezli bankanın Avrupa bankacılık sektörünün istikrarına ilişkin piyasa paniği tarafından yutulması sebebiyle temerrüde karşı sigorta maliyetleri de fırlamıştı.

Bununla birlikte analistler, arka arkaya 10 çeyrek boyunca kar açıklayan, güçlü sermaye ve ödeme gücü pozisyonlarına sahip olan Deutsche Bank’ın benzer risklere sahip olmadığını düşünüyor. Son olarak ünlü televizyon yapımcısı ve eski hedge fund yöneticisi Jim Cramer’da Deutsche Bank’ın çok karlı ve iyi gittiğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.225,46 TL 2,96%
ethereumETH/TRY
38.434,29 TL 2,25%
tetherUSDT/TRY
20,61 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.304,56 TL 2,21%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,64 TL 1,17%
cardanoADA/TRY
7,75 TL 0,89%
staked-etherSTETH/TRY
38.428,72 TL 2,10%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 1,20%
matic-networkMATIC/TRY
18,33 TL 2,35%
Bağlantıyı kopyala