Anasayfa Haberler Analist Uyardı: Bitcoin 2017’deki Kazanımlarını Kaybedebilir

Analist Uyardı: Bitcoin 2017’deki Kazanımlarını Kaybedebilir

Ünlü piyasa analistlerinden Jesse Colombo, Bitcoin 2017'deki kazanımlarının tamamını kaybedebileceği öngörüsünde bulundu...

0
Bitcoin BTC

Toplam piyasa değeri bakımından bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, 2017’deki boğa koşusundan kalan son kazanımlarını kaybedebilir. Geçen yıl Bitcoin’in 6.000 dolar seviyesinin altına düşeceğini doğru bir şekilde öngören analiste göre bir sonraki durak 1.000 doların altı olacak.

Bitcoin’de Büyük Kayıplar Görülebilir

MarketWatch ile konuşan RIA Advisors analisti Jesse Colombo, BTC’nin büyük bir kırılma yaşadığını ve bunun büyük kayıplara neden olabileceğini söyledi. Bitcoin fiyatı hafta başında 4.000 dolar seviyesini geçmiş ve ardından 3.850 dolara ani bir şekilde düşmüştü. Piyasa değerinden 8 milyar dolar kaybeden öncü kripto para birimi ardından 3.650 dolara kadar geriledi. CoinMarketCap’in verilerine göre BTC şu anda 3.708 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Colombo’ya göre henüz kötü senaryo yaşanmış değil. Analist, Bitcoin’in fiyatının 1.000 doların altına düşeceği ve 2017’deki kazanımlarının tamamını kaybedeceği görüşünde. 2017’nin son döneminde BTC, 20.000 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. 2018 başında düşüşe geçen Bitcoin, 6.000 dolara kadar gerilemişti. Bazıları bu seviyenin düşüş trendinin sonu olduğunu söylese de Colombo birkaç bin dolarlık daha düşüş olabileceğini söyleyerek son derece tutarlı bir tahminde bulunmuştu. Geçmişte tutarlı ve çoğu kişinin dile getiremediği tahminleriyle bildiğimiz analistin böylesi bir öngörüyle gelmiş olması son derece korkutucu duruyor.