Amerika’nın En Büyük Bankaları, Dijital Cüzdan Başlatacak

amerikanin en buyuk bankalari dijital cuzdan baslatacakerfg

Kripto para sektörü birçok ülkede benimsenmeye başlamış durumda. Geleneksel bankacılıkta kripto para sektörünün hızına yetişmek için çalışmalarını arttırdı. Çıkan son haberlere göre; Amerika’nın en büyük bankaları, PayPal ve Apple Pay’e rakip olmak için dijital cüzdan başlatacak.

Amerika’nın En Büyük Bankalarından Dijital Cüzdan Hamlesi

Dünyanın dört bir yanındaki finansal kurumlar ve kuruluşlar, Blockchain ve kripto para birimleri gibi operasyonlarını iyileştirmek için yenilikçi yollar ararken , birkaç bankacılık devi dijital bir cüzdan başlatmak için para transferi hizmeti Zelle’den yardım istedi.

vaeefamerikanin en buyuk bankalari dijital cuzdan baslatacak

Bununla beraber JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo, Capital One Financial, US Bancorp, PNC Finansal Hizmetler Grubu ve Truist Financial, söz konusu dijital cüzdanı 2023’ün ikinci yarısında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Dijital cüzdan, diğer hizmetlerde olduğu gibi kullanıcıların kart numaralarını girmelerini gerektirmeyecek. Aynı zamanda bankaların beklediği gibi, itibarına mal olabilecek dolandırıcılık ve ödeme reddi riskini azaltacak. Ayrıca, cüzdan 150 milyon banka ve kredi kartını destekleyecek ve ödemelerini düzenli yapan, son yıllarda kartlarını çevrimiçi kullanan ve bir telefon numarası ve bir e-posta adresi vermiş olan ABD’li tüketicilere odaklanacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
427.954,64 TL 2,75%
ethereumETH/TRY
30.476,92 TL 2,96%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.066,09 TL 3,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,20%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,81%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 2,30%
dogecoinDOGE/TRY
1,72 TL 3,82%
okbOKB/TRY
835,39 TL 1,08%
Bağlantıyı kopyala