Amerikalıların Çoğunun Kripto Para Hakkında Görüşleri Belli Oldu

amerikalilarin cogunun kripto para hakkinda gorusleri belli oldu

YouGov tarafından yapılan bir anket Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan vatandaşların kripto para birimlerine olan bakışlarını ortaya koydu. Anket sonuçlarına göre Amerikalıların çoğu kripto para birimlerini güvensiz olarak görüyor.

ABD Vatandaşlarından Kripto Para Yorumu

Amerika Birleşik Devletleri genelinde yapılan bir ankette, Amerikalıların çoğu kripto para birimini güvenli olmayan bir finansal yatırım olarak görüyor. Ankete katılan vatandaşların yüzde 55’i kripto para birimlerini güvensiz bulduğunu ve sadece yüzde 18’inin güvenli olarak tanımladığını gösterdi.

amerikalilarin cogunun kripto para hakkinda gorusleri belli oldu 2

Ayrıca hali hazırda kripto para birimlerine sahip olanlar bile, kripto para birimini henüz satın almamış olanlar kadar güvensiz olarak görüyor. Sonuçlara göre ayrıca pek çok Amerikalının, ABD hükümetinin kripto düzenlemesini hızlandırmasını istediğini gösteriyor. Demokratların yüzde 55’i ve Cumhuriyetçilerin yüzde 50’si dahil olmak üzere toplamda yüzde 46’sı düzenlemeleri desteklediğini gösteriyor.

Bununla birlikte YouGov anketinden elde edilen sonuçlar, pek çok Amerikalının kripto para birimi yatırımlarıyla ilişkili riskleri anladığını, ancak aynı zamanda artan hükümet düzenlemesinin yürürlüğe girmesi koşuluyla sektördeki gelişme potansiyelini de kabul ettiğini gösteriyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.529,67 TL 2,10%
ethereumETH/TRY
30.353,49 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.002,23 TL 4,17%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 0,70%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,33 TL 1,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,67%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 5,63%
Bağlantıyı kopyala