Amerika, Kripto Varlık Dostu Bir Senatöre Daha Sahip Olabilir

arizona senatosu kripto varlik dostu senatore sahip olabilir

Arizona’nın Cumhuriyetçi adaylardan biri olan Blake Masters, 1 milyon doların üzerinde Bitcoin’e sahip. Bu bilgi yakın tarihli bir dosya ile ortaya çıktı. Yani, Amerika’nın, yeni bir kripto varlık dostu senatöre daha sahip olabilme ihtimali var. Ayrıca milyarder Peter Thiel’in yakın bir müttefiki olan Masters, kısa süre önce ABD hükümetinin Bitcoin’i stratejik bir rezerv varlığı olarak satın alması gerektiğini önermişti.

Kripto dostu bu davranışlar ile göze çarpan 34 yaşındaki teknoloji yöneticisinin, Bitcoin dışında Ethereum, Dogecoin, Litecoin, Zcash ve diğerleri de dahil olmak üzere çok sayıda altcoin var. Ayrıca elinde altın ve gümüş de tutuyor.

Masters, aynı zamanda potansiyel çıkar çatışmalarını önlemek için Amerikalı milletvekillerinin bireysel hisse senedi ticaretini yasaklamasına destekledi.

arizona senatosu kripto varlik dostu senatore sahip olabilir

Kripto Varlık Dostu Diğer Politikacılar      

Kripto dostu senatörler arasında gösterilebilecek Senatör Cynthia Lummis, 100.000 dolara kadar yeni bir Bitcoin aldığını açıklamıştı. Wyoming’in eski devlet saymanı, Amerikan milletvekilleri arasında en sesli kripto varlık savunucularından biriydi. Yakın zamanda Demokrat Parti’den ayrılan ve Forward Party PAC’ı başlatan eski başkan adayı Andrew Yang yakın zamanda paylaştığı bir paylaşımda kendisini Bitcoin’in büyük bir savunucusu olarak tanımladı:

Genel olarak Bitcoin ve kripto para birimlerinin büyük savunucusu ve enflasyon modelini varsaymak yerine işler daha verimli hale geldikçe fiat fiyatlarının olması gerektiği gibi düşmesine izin vermek istiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 567.515,59 TL 0,72%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.405,71 TL 1,62%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.331,23 TL 0,20%
tether
Tether (USDT) 9,27 TL 0,17%
cardano
Cardano (ADA) 20,02 TL 1,92%
xrp
XRP (XRP) 10,38 TL 2,52%
solana
Solana (SOL) 1.486,97 TL 0,49%
polkadot
Polkadot (DOT) 384,91 TL 1,36%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,20 TL 0,74%
Copy link
Powered by Social Snap