AMC, Shiba Inu’yu BitPay Cüzdanı Aracılığıyla Kabul Edecek

amc shiba inuyu bitpay cuzdani araciligiyla kabul edecek

Dünyanın en büyük sinema zinciri AMC, daha önce Shiba Inu yatırımcılarını heyecanlandıran bir anket düzenlemişti. Geçtiğimiz günlerde AMC CEO’su Adam Aron sinema devinin bilet alımları için artık Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash’i kabul ettiğini de açıklamıştı. Aron’un son yaptığı açıklamaya göre; AMC, 60-120 gün içinde BitPay cüzdanları aracılığıyla Shiba Inu‘yu kabul etmeye başlayacak.

Aron, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile BitPay’in Aron’un önerisi üzerine Shiba Inu’yu kabul etmeye başlayacağını ve hizmeti ilk kullananın AMC olacağını söyledi.

AMC Shiba Inu BitPay Cüzdanı ile Kabul Edecek

BitPay, kripto para birimleri için ödeme işleme hizmetleri sağlayan bir cüzdan. AMC CEO’su Adam Aron’un konu ile ilgili olarak Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde;

BitPay, özellikle ben istediğim için Shiba Inu’yu desteklemeye karar verdi. Böylece AMC, sinema bileti ve indirimlerinin çevrimiçi ödemeleri için Shiba Inu’yu kabul edebilir. AMC, Shiba Inu’yu kabul eden ilk BitPay müşterisi olacak.

amc shiba inuyu bitpay cuzdani araciligiyla kabul edecek 2

Hatırlatmak gerekirse Aron, AMC’nin kripto paralar ile işlem yapması konusunda çok istekli. Aron, çevrimiçi ödemeler için Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başlayacağını söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 746.580,43 TL 0,44%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.122,99 TL 2,66%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.186,51 TL 4,11%
tether
Tether (USDT) 12,86 TL 0,19%
solana
Solana (SOL) 2.651,08 TL 2,30%
cardano
Cardano (ADA) 21,24 TL 2,57%
xrp
XRP (XRP) 13,26 TL 1,52%
polkadot
Polkadot (DOT) 496,95 TL 1,42%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,85 TL 0,26%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,81 TL 0,75%
Bağlantıyı kopyala