AMC Mobil Uygulamasına Dogecoin ve Shiba Inu Eklendi

amc mobil uygulamasina dogecoin ve shiba inu eklendi

Sinema salonu devi AMC mobil uygulamasına Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ödeme seçeneklerini ekledi. Kullanıcılar sinema biletlerini satın almak için bu kripto para birimlerini kullanabilecek. Amerika merkezli büyük sinema salonu zinciri olan AMC geçtiğimiz günlerde internet sitesine Dogecoin ve Shiba Inu ödeme yöntemlerini internet sitesine ödeme yöntemi seçeneği olarak eklemişti. AMC cephesinde son olarak yeni bir gelişme daha yaşandı.

AMC Mobil Uygulamasına Yeni Ödeme Seçenekleri Ekledi

2021 yılının başlarında kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak ekleyeceğinin sinyalini veren ve bu anlamda çalışmalar yürüten AMC yeni bir adım attı. Geçtiğimiz günlerde internet sitesi üzerinden Dogecoin ve Shiba Inu ile ödeme kabul etmeye başlayan şirket artık mobil uygulama üzerinden de bu kripto para birimleriyle ödeme imkânı sunuyor.

amc mobil uygulaması

Dünyanın en büyük sinema salonu işletmesi olan AMC’nin kripto para birimleri ile ödeme seçeneğine yeşil ışık yakması AMC müşterileri tarafından da kısa süre içinde benimsenmişti. Konu hakkında açıklama yapan AMC Ceo’su Adam Aron, mobil uygulama üzerinden Dogecoin ve Shiba Inu ile ödeme seçeneğinin şu anda sadece ABD için geçerli olduğunu ve bu yeni ödeme seçenekleri için kendisinin Bitpay kullandığını belirtti. Kullanıcılar ayrıca AMC’nin mobil uygulaması üzerinden eski moda ödeme yöntemlerini kullanarak sinema bileti alabiliyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.051,09 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
33.599,65 TL 0,24%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.199,01 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,59 TL 4,89%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,77%
staked-etherSTETH/TRY
33.731,55 TL 0,92%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,35%
Bağlantıyı kopyala