AMC, Hediye Kartları için Kripto Varlık Kabul Etmeye Başladı

sinema devi amc artik dogecoin kabul ediyor

AMC CEO’su Adam Aron‘dan kripto varlıklar ile ilgili olarak bir hamle daha geldi. Daha önce bir Twitter anketi yapan Aron, sinema salonlarında Dogecoin’i kabul edeceğini duyurmuştu. Bu hamlesi ise eGift kartları için geldi. AMC, Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başladığını duyurdu.

sinema devi amc artik dogecoin kabul ediyor 2

AMC CEO’su Adam Aron, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, sinema salonunun artık eGift kartları için Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini kabul ettiğini açıkladı. Adam Aron kullanıcıların, artık bir BitPay cüzdanı ile Dogecoin ve diğer kripto para birimleriyle AMC dijital hediye kartları satın alabileceklerini ve bu uygulamanın web sitesi ve aynı zamanda mobil uygulamalarda da geçerli olduğunu söyledi.

AMC Daha Önce Açıklamıştı

Aron, kripto varlık ödemeleri ile ilgili daha önce de bir Twitter anketi düzenlemişti. Sonuç olarak şirketinin Dogecoin’i kabul edeceğini duyurmuştu.

Ayrıca Aron tarafından daha önce yapılan bir duyuruya göre sinema devinin 2021’in sonuna kadar Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin birimlerini de ödeme seçeneği olarak sunulacağını açıklamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
478.767,20 TL 2,50%
ethereumETH/TRY
31.850,51 TL 0,84%
tetherUSDT/TRY
15,97 TL 0,17%
usd-coinUSDC/TRY
15,97 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
4.855,46 TL 2,67%
xrpXRP/TRY
6,67 TL 0,57%
binance-usdBUSD/TRY
15,98 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
8,41 TL 0,70%
solanaSOL/TRY
825,54 TL 0,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,38 TL 0,52%
Bağlantıyı kopyala