Amber Group, İşten Çıkarma Raporlarına Açıklık Getirdi

amber group isten cikarma raporlarina aciklama yapti

Kısa bir süre önce önemli bir kurucu yöneticisini kaybeden kripto şirketi Amber Group, işten çıkarma raporları ardından açıklama yaptı. Amber Group, raporlara göre açıklananın üstünde çalışanı işten çıkardı. 

Amber Group İşlerin Yolunda Olduğunu Açıkladı

Dijital varlık platformu olan Amber Group, şirketin personelini işten çıkardığına dair raporların ardından müşterilerine ve paydaşlarına şirkette “işlerin her zamanki gibi” devam ettiğini belirtti. 

Wu Blockchain’in haberine göre, Hong Kong merkezli firma son işten çıkarma turunda “yüzlerce” çalışanını işten çıkardı. Şirket ayrıca ayı piyasasını sebep olarak göstererek, Eylül 2022 döneminde de iş gücünün yüzde 10’unu azaltmıştı. 

amber group isten cikarma raporlarina aciklama yapti 2

Amber Group tarafından yapılan açıklamada, “Piyasa döngülerine göre, iş stratejilerimizi ürün tekliflerimizi ve sonuç olarak dahili ekiplerimizi ve işlevlerimizi sürekli olarak ayarlamalı ve değiştirmeliyiz.” denildi.

Çince sosyal medya gönderileri, eski çalışanların işten çıkarmaların ardından üzerinde anlaşmaya varılan tazminatı almadığı paylaşımları bulunuyor ve bu da endişeleri artırıyor. Paylaşımlarda çalışanlar ayrıca, CEO Michael Wu da dahil olmak üzere üst yönetimle iletişim kurmakta güçlük çektiklerini dile getiriyor. 

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
445.765,17 TL 1,94%
ethereumETH/TRY
30.744,20 TL 2,32%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.918,70 TL 2,02%
xrpXRP/TRY
7,76 TL 0,06%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,00%
cardanoADA/TRY
7,37 TL 1,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 0,98%
Bağlantıyı kopyala