Amber Group, 300 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

amber group 300 milyon dolarlik yatirim aldidfg

Birçok şirket düzenlenen finansman turlarında önemli gelirler elde ediyor. FTX krizinde inişli çıkışlı bir dönemden geçen piyasada şirketler soluğu yatırım almakta buldu diyebiliriz. Son olarak çıkan haberlere göre; Amber Group, Fenbushi Capital US liderliğindeki C Serisi finansman turunda 300 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı.

Amber Group’a 300 Milyonluk Yatırım Yapıldı

Singapur merkezli kripto borç veren Amber Group bugün, işten çıkarmalar ve şirkete yeniden odaklanma sırasında gelen 300 milyon dolarlık bir bağış topladığını duyurdu.

amber group 300 milyon dolarlik yatirim aldifgf

FTX’in geçen ayki çöküşünden önce Amber, B Serisi turunda 3 milyar dolarlık bir değerleme arıyordu. Amber, bugün açıklanan 300 milyon dolarlık C Serisi ile ilerleme lehine 50 milyon dolarlık “kısmi kapanış” sonrasında şimdi duraklatıldığını söyledi.

Amber, müşterilere FTX’in token FTT’sine veya kardeş şirketi Alameda Research ile ilişiği olmadığına dair güvence verdi. Bunun yanında Amber konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

İleriye doğru, temel faaliyet alanlarımıza ve müşterilerimize odaklanmak için kitlesel tüketici çabalarımızı ve temel olmayan iş kollarımızı küçülteceğiz. Bunlar kolay kararlar olmadı ve ne yazık ki birçok mükemmel meslektaşımıza veda etmek zorunda kaldık.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.523,42 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
29.622,13 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,69%
bnbBNB/TRY
5.850,34 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 6,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 3,31%
Bağlantıyı kopyala