Amazon, FTX Mini Dizisi Üzerinde Çalışıyor

amazon ftx mini dizisi uzerinde calisiyor

Bir zamanlar dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası olan FTX, geçtiğimiz haftalarda iflas başvurusunda bulunmuştu. Sam Bankman-Fried’in FTX imparatorluğunun mini dizisini çekmek için Apple, Amazon ve Netflix gibi video akış platformları birbirleriyle yarışıyor.

Amazon FTX Mini Dizisine Yeşil Işık Yaktı

Kripto para borsası FTX’in çöküşünün etkileri henüz tam olarak görülmemiş olsa da, Amazon iflas etmiş kripto para borsası ve eski yöneticisi Sam Bankman-Fried’i konu alan bir mini dizi projesi üzerinde çalışıyor.

Marvel evreninden aşina olduğumuz Anthony ve Joe Russo’nun AGBO yapım şirketinin yapımını üstlendiği projede Russo kardeşler birkaç bölümü yönetmeyi düşünüyor.

Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Amazon’un FTX mini dizisi, Sam Bankman-Fried’in kripto imparatorluğunu kurmasıyla başlayacak. FTX’i nasıl büyüttüğünü ve sonrasında FTX’in büyük çöküşünü işleyecek olan dizide, Sam Bankman-Fried’i kimin canlandıracağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

amazon ftx mini dizisi uzerinde calisiyor 2

Konu hakkında açıklama yapan Amazon Studios CEO’su Jennifer Salke, Russo kardeşler ve Dave Weil’ın bu çok yönlü hikâyeyi küresel Prime Video izleyicilerle buluşturacaklarını belirtti. Russo kardeşler açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Ünlüler, siyaset, akademi, teknoloji, suç ve modern finansın geleceği izleyiciler tarafından merak ediliyor. Her şeyin merkezinde, karmaşık ve potansiyel olarak tehlikeli motivasyonları olan son derece gizemli bir figür oturuyor. Nedenini anlamak istiyoruz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
309.085,69 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
22.656,20 TL 1,95%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,42%
bnbBNB/TRY
5.845,29 TL 4,26%
usd-coinUSDC/TRY
18,67 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
7,57 TL 0,13%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 4,40%
cardanoADA/TRY
5,93 TL 0,97%
matic-networkMATIC/TRY
16,01 TL 2,03%
Bağlantıyı kopyala