Amazon, DeFi Konusunda Bilgi Sahibi Olan Bir Çalışan Arıyor

amazon btch

Amazon, blockchain teknolojisini bulut hizmetlerine entegre edebilmek için bir Ürün Müdürü ilanı açtı.

Amazon’un yayınladığı Ürün Müdürü ilanında önemli bir ayrıntı göze çarpıyor. Şirket DeFi konusunda deneyime sahip bir “Blockchain Ürün Müdürü” aradığını belirtiyor.

Blockchain Ürün Müdürü

Amazon bir kripto uzmanını işe almak istiyor. Şirket bugün Seattle’daki blockchain birimi Amazon Managed Blockchain’e (AMB) Ürün Müdür iş ilanı açtı. Şirket ayrıca adayları “dönüşümsel bir alanda müşteri başarısını artırmaya” davet ediyor.

İşe alınacak olan kişi blockchain teknolojisini ve kullanım durumlarını entegre ederek Amazon Web Service’i (AWS) geliştirmekten sorumlu olacak.

Açıklama ayrıca şirketin “blok zinciri, dağıtılmış sistemler ve bulut ölçekli yazılım konusunda tutkulu” birini nasıl aradığını da detaylandırıyor. Yeterli deneyim ve eğitim niteliklerinin yanı sıra, “Blockchain çerçeveleri, teknolojisi ve Ethereum ve Hyperledger dahil olmak üzere uygulamalarla ilgili deneyim” de şirketin beklentileri arasında yer alıyor. Ayrıca ideal adayın “blok zinciri alanında ve özellikle DeFi veya Geleneksel Finansal Hizmetlerde ürünler veya yenilikler sunma deneyimine sahip olacağını” da belirtiliyor.

Mart ayında AMB, EVM tabanlı uygulamaların bulut platformunda çalışmasına izin vermek için Ethereum’a destek ekledi. Ayrıca, Ethereum ağı üzerindeki genel düğümlerle senkronizasyonu da sağladı.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 369.733,84 TL 4,39%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.425,49 TL 6,35%
cardano
Cardano (ADA) 19,84 TL 1,49%
tether
Tether (USDT) 8,75 TL 0,30%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.076,80 TL 7,01%
xrp
XRP (XRP) 8,14 TL 5,56%
solana
Solana (SOL) 1.210,07 TL 5,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 265,92 TL 6,06%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,66 TL 0,18%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,83 TL 5,19%
Copy link
Powered by Social Snap