Altın Tahtını Kripto Paralara Kaptırdı!

Kapital’in yeni bölümü yayınlandı. Melis Hazal Karagöz’ün Kapital‘de bu haftaki konuğu konuğu Cenk Akyoldaş oldu. Cem Akyoldaş genel bir 2021 değerlendirmesinde bulundu. Bu değerlendirmenin yanında 2022’in ilk çeyreğinde kripto dünyasında yatırımcıları bekleyen durumları genel bir çerçevesini çizdi.

Neler Konuşuldu?

Melis Hazal Karagöz, Cenk Akyoldaş’a ” Dolar çok ciddi bir düşüş yaşadı. Peki dolarda son durum nedir?” şeklinde soru yöneltti:

Cenk Akyoldaş “Özellikle dolar tarafına baktığımız zaman ciddi bir düşüş gözlemliyoruz. Pazartesi akşamından bu yana bir geri çekilme ile karşı karşıyayız. Herkes bir ne oluyor noktasında hareket ediyor. Özellikle resmi biraz geri sarıp bugünlere nasıl geldiğini de değerlendirmemiz gerekiyor. Ne oldu da bunlar yaşandı? Şimdi ne oluyor? diye düşünüp bulmamız gerekiyor. Geçtiğimiz sene hatırlarsanız 2020 6 Kasım tarihinde, Merkez Bankası’nda olan değişiklikle beraber sıkı bir para politikası sistemi başlatılacaktı. Bu programda enflasyon ile mücadele edileceği söylenmişti. Bu arada dolar ve TL ciddi kırılmalar yaşanmıştı. O dönemde önden yüklemeli bir faiz artırımı yaşamıştık” dedi.

Melis Hazal Karagöz, Cenk Akyoldaş’a “Değişen bu politika veya değişen başkan seçimlerinin uyguladığı politikalar mı bu zemini oluşturdu?” diye sordu:

Cenk Akyoldaş “Öncelikle piyasalar kendisine bir yön arıyor. Genellikle bir figür arıyor ve bununla beraber başkanlar değiştikçe politikalarda değişiyor. Sonuçta bir de üst bir figür var oda Cumhurbaşkanımız. Şimdi burada olan söylemlerin değişmesi ile birlikte tabii ki politikalardaki değişiklikler de gözlemleniyor. Ayrıca belirtmek gerekirse
altyapının düzelmesi için de belirli başlı yatırımlara ihtiyaç var yatırımların gerçekleşmesi için de finans ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 482.278,05 TL 7,77%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.529,93 TL 11,57%
tether
Tether (USDT) 13,52 TL 0,67%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.011,90 TL 11,27%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,48 TL 0,80%
cardano
Cardano (ADA) 15,14 TL 6,16%
solana
Solana (SOL) 1.362,20 TL 15,37%
xrp
XRP (XRP) 8,18 TL 11,18%
terra-luna
Terra (LUNA) 863,12 TL 12,90%
polkadot
Polkadot (DOT) 252,38 TL 14,47%
Bağlantıyı kopyala