Anasayfa Haberler Altcoinler Bitcoin’e Zarar Veriyor

Altcoinler Bitcoin’e Zarar Veriyor

Araştırmacılara göre, altcoin'ler Bitcoin'e zarar veriyor. Araştırmacılar, altcoin'lerin Bitcoin fiyatına aşağı yönlü baskı yaptığı görüşündeler...

0

St. Louis Federal Rezerv Bankası 11 Ocak’ta kripto paralar ile ilgili detaylı bir rapor hazırladı. Araştırmacılar, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto paraların fiyatlarının aşağı yönlü baskı yapacağını düşünüyorlar. Bunun da en büyük sebebi olarak altcoinler görülüyor. Altcoinlerin mevcut varlığı sürekli arz oluşturduğu için Bitcoin’in fiyatının yukarıya çıkması muhtemel değil.

Bitcoin 0 Olabilir Mi?

Arzın sınırlanması durumunda talep aynı kalsa bile fiyatlar yukarıya doğru hareket eder. Araştırmacılar da buna dikkat çekerek, altcoinler den bazılarının sahip olduğu teknoloji sebebiyle tercih edilmesinin Bitcoin’e zarar verdiğini düşünüyorlar. Araştırmacıların ulaştığı bir diğer sonuç ise, Bitcoin’in ilerleyen süreçte küresel piyasaya daha fazla adapte olacağı. Bitcoin fiyatının 0’a ulaşacağı iddiasının da saçma olduğunu düşünüyorlar. Bitcoin şuan da sahip olduğu teknoloji ve özellikler sebebiyle en iyi ödeme aracı konumunda. Bu sebeple fiyat noktasında yıkım olsa bile Bitcoin’in sıfıra inmesinin imkansız olduğunu düşünüyorlar.

Akıllı sözleşmelere de değinen rapor da, bu sözleşmelerin geleceği inşa edebilecek potansiyele sahip olduğu belirtiliyor. Sözleşmelerin Bitcoin ile uyumlu olmaması sebebiyle Ethereum’un bu noktada öne çıktığı belirtiliyor. Ethereum’un şimdi olmasa da 2 yıl içerisinde Bitcoin’i koltuğundan edebileceği söyleniyor.